Україна офіційно припинить експорт цукру до ЄС через заповнення квоти на 2024 рік

Джерело: Reuters

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький у четвер, 30 травня, заявив, що уряд офіційно заборонить експорт цукру до ЄС до кінця цього року через заповнення квоти.

Він зауважив, що обсяги експорту цукру до Європи досягли ліміту, встановленого новими правилами “торговельних пільг”.

“Інші ринки будуть без обмежень, але ринок ЄС відкриється тільки з 1 січня і тоді стане зрозуміло, які будуть обсяги експорту”, – сказав Висоцький на аграрній конференції.

ЄС у квітні оголосив про обмеження через масштабні протести фермерів, які заявили, що зіткнулися з нечесною конкуренцією з боку виробників за межами блоку, таких як Україна.

Цього місяця аналітики повідомили, що український експорт цукру досяг 262 600 метричних тонн – обсяг, визначений правилами ЄС як квота України на 2024 рік.

У 2023 році українські виробники експортували до ЄС близько 493 тис. тонн цукру.

Україна є другим за величиною постачальником цукру в Європі.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані. 

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.