Україна отримала від Іспанії другу партію ракет для систем ППО Patriot – ЗМІ

Джерело: El Mundo

Іспанія передала Україні другу партію зенітних ракет для ЗРК Patriot. До України військова допомога прибула в п’ятницю, 21 червня.

Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес на засіданні “Раммштайн” у травні наголошувала, що ракети Patriot є частиною “важливої партії”, доставленої в червні цього року.

До пакета військової допомоги входили друга партія бойових танків Leopard, боєприпаси, зокрема 155-мм артилерійськими снарядами, системи захисту від БпЛА, оптико-електронні системи спостереження і стеження, а також дистанційні збройові вежі.

Зазначимо, що у п’ятницю, 26 квітня, Іспанія заявляла про намір надіслати невелику кількість ракет Patriot в Україну. В ЄС тоді закликали поставити Україні більше систем захисту на тлі масованих атак РФ по енергетиці. Заклик надходив до Греції та Іспанії, оскільки вони мають таку зброю в своєму арсеналі.

Атаки призвели до того, що нині критично не вистачає внутрішньої генерації електроенергії, писав генеральний директор компанії-постачальника електроенергії YASNO Сергій Коваленко в X (Twitter). Найближчими 6-8 тижнями ситуація з дефіцитом буде складана, а покрити увесь дефіцит не може навіть імпорт з максимальними обсягами.

Вже у травні Іспанія підготувала пакет військової допомоги для України на суму 1,129 мільярда євро, що є рекордною сумою. На відміну від попередніх постачань, більшість техніки буде виготовлена спеціально іспанською промисловістю, а не взята з арсеналів Збройних сил Іспанії. Якраз цей пакет охоплював другу партію ракет до ЗРК Patriot.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.