Україна отримала від Південної Кореї ще 10 автівок швидкої допомоги

Джерело: МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я України отримало від уряду Республіки Корея ще 10 автівок швидкої допомоги для надання невідкладної медичної допомоги під час війни.

Автомобілі використовуватимуться для надання необхідної допомоги пацієнтам, які потребують додаткових заходів для підтримки життя під час транспортування до лікарень та між лікарнями.

Автомобілі невідкладної допомоги обладнані засобами, що дозволяють надавати життєво необхідну допомогу пацієнтам під час медичного транспортування.

За словами міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка, за майже два роки повномасштабної війни Росія пошкодила 103 автівки екстреної медичної допомоги, 258 знищила та ще 125 захопила. І це в умовах, коли потреба у “швидких” стрімко зросла.

“Медична інфраструктура постійно знаходиться під обстрілами та атаками з боку ворога. Наша задача – попри все забезпечити пацієнтам необхідну медичну допомогу. Дякуємо всім партнерам за надійне плече підтримки та допомогу. Передані урядом Кореї 10 автівок швидкої допомоги допоможуть нашим героїчним медикам врятувати ще більше людських життів”, – зазначив Віктор Ляшко.

Загалом Корея планує передати 100 автівок. У грудні минулого року Україна вже отримала 30 автомобілів швидкої допомоги, до кінця березня поточного року будуть доставлені ще 70 “швидких”.

З початку повномасштабної війни Корея неодноразово допомагала системі охорони здоровʼя України, надсилаючи вакцини, медичні вироби, лікарські засоби.

“Ми сподіваємося, що завдяки машинам швидкої допомоги, наданими Кореєю, можливо буде врятувати більше дорогоцінних життів. Крім того, наш уряд надалі надаватиме практичну підтримку в медичній та реабілітаційній сферах для народу України в майбутньому”, – сказав посол Республіки Корея в Україні Кім Хьонг Те.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.