Україна отримала від США 3,9 мільярда доларів безповоротного гранту
Джерело: прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в Telegram та заступник міністра фінансів України Сергій Марченко у Facebook
Україна отримала від США через Світовий банк 3,9 мільярда доларів безповоротного гранту. Кошти спрямують на фінансування пріоритетних видатків бюджету, зокрема зарплати вчителів, медиків і рятувальників, соціальні допомоги тощо.
За словами Шмигаля, перший подібний транш надано Україні у 2024 році. Цього року Україна має отримати від США 7,8 мільярда доларів прямої бюджетної допомоги. Підтримка Штатів надасть можливість впевнено пройти згаданий фінансовий період
“Дякуємо Сполученим Штатам і Світовому банку за високий рівень уваги й підтримки, яка зміцнює нашу стійкість у протидії варварській російській агресії”, підсумував Шмигаль.
Сергій Марченко вказав, що ці кошти є частиною великого пакета підтримки України у 60 мільярдів доларів. Завдяки цим коштам відшкодують видатки соціальної та гуманітарної сфери.
“Сполучені Штати є найбільшим донором зовнішнього фінансування для України серед усіх країн світу. Пряма бюджетна підтримка від США з лютого 2022 року сягнула майже 27 млрд доларів США, що складає понад 25% усієї залученої допомоги”, – зауважив Марченко.
- Сполучені Штати незабаром нададуть новий пакет безпекової допомоги Україні на понад 2,3 мільярда доларів. До цього пакету входитимуть ракети для протиповітряної оборони, протитанкова зброя та інші критичні боєприпаси із запасів США.
- 29 липня міністерство оборони США оголосило про надання додаткової безпекової допомоги для задоволення критично важливих потреб України у сфері безпеки та оборони.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.