«Україна переможе, а Росія заламає собі хребет у цій війні» – Науседа
Джерело: LRT
5 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що РФ розглядає сценарій заморожування війни проти України та нападу на інші країни у 2028 році. На це також зреагував глава Литви Ґітанас Науседа, наголосивши, що не можна допустити просування російських військ в Україні, оскільки у Москви справді з’являться інші цілі.
Ви не можете не погодитися. Ми завжди говорили, що Україна – це перший форпост свободи. Якби Україна була зламана, а ми вважаємо, що цього не станеться, то були б інші цілі.
Як можливу наступну ціль Науседа назвав зокрема країни Балтії.
На цей час, ціною величезних зусиль і жертв, Україна, дозвольте мені висловитися, виграє для нас час, щоб ми встигли підготуватися, щоб ми встигли ще більше зміцнити систему колективної оборони НАТО і зробити кроки до зміцнення нашої власної системи, – акцентував він. – Скільки є часу? Я думаю, що у нас буде більше цього часу, тому що ми виграємо, Україна виграє, і хребет Росії буде зламано, – додав очільник Литви.
Науседа також зауважив, що навіть у цьому випадку слід враховувати, що ми живемо у світі з багатьма викликами геополітичного характеру, тому необхідно й надалі дбати про колективну безпеку.
Відповідаючи на запитання про перспективи членства України в Європейському Союзі, він зазначив, що важливо реалізувати ті реформи, які залишилися рекомендованими. І рішення має бути прийняте до грудня.
- Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна заявив, що він “стурбований” можливою гібридною атакою з боку Росії. Він припустив, що Росія може “випробувати кордони” не лише Естонії, а й кордони НАТО та ЄС, причому країна входить до обох блоків.
- Ґітанас Науседа заявив, що російські найманці ПВК “Вагнер” у Білорусі показали ознаки “розгубленості” після смерті їхнього лідера Євгена Пригожина, зменшивши відтак безпосередню загрозу для регіону.
- Естонія долучилася до Латвії та Литви у забороні в’їзду авто з російською реєстрацією. Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна наголосив, що “їм не дозволено користуватися привілеями, які може запропонувати свобода, допоки Україна не досягне перемоги”.
- Президент Литви Ґітанас Науседа висловив думку, що випадки скандалів із корупцією в Україні відчутно впливають на країни Заходу у питаннях постачання зброї Києву.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.