«Україна переможе, а Росія заламає собі хребет у цій війні» – Науседа

Джерело: LRT

5 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що РФ розглядає сценарій заморожування війни проти України та нападу на інші країни у 2028 році. На це також зреагував глава Литви Ґітанас Науседа, наголосивши, що не можна допустити просування російських військ в Україні, оскільки у Москви справді з’являться інші цілі.

Ви не можете не погодитися. Ми завжди говорили, що Україна – це перший форпост свободи. Якби Україна була зламана, а ми вважаємо, що цього не станеться, то були б інші цілі.

Як можливу наступну ціль Науседа назвав зокрема країни Балтії.

На цей час, ціною величезних зусиль і жертв, Україна, дозвольте мені висловитися, виграє для нас час, щоб ми встигли підготуватися, щоб ми встигли ще більше зміцнити систему колективної оборони НАТО і зробити кроки до зміцнення нашої власної системи, – акцентував він. – Скільки є часу? Я думаю, що у нас буде більше цього часу, тому що ми виграємо, Україна виграє, і хребет Росії буде зламано, – додав очільник Литви.

Науседа також зауважив, що навіть у цьому випадку слід враховувати, що ми живемо у світі з багатьма викликами геополітичного характеру, тому необхідно й надалі дбати про колективну безпеку.

Відповідаючи на запитання про перспективи членства України в Європейському Союзі, він зазначив, що важливо реалізувати ті реформи, які залишилися рекомендованими. І рішення має бути прийняте до грудня.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.