Україна планує залучити більше жінок до розмінування: Канада допоможе з навчанням
Джерело: Мінекономіки
Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.
Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з амбасадоркою Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл зазначила, що активне залучення жінок до учасників протимінної діяльності в Україні сприятиме підвищенню оперативності та ефективності цього процесу.
За її словами, Україна зацікавлена у підтримці Канади щодо просування гендерно-трансформаційної протимінної діяльності в Україні.
“Гендерна рівність розглядається як невід’ємна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності та цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема, і таких важливих напрямів, як розмінування”, – зазначила очільниця Мінекономіки.
За її даними, на сьогодні в Україні вже є помітні результати: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО “Жінки, мир і безпека”.
“Ми прагнемо збільшити участь жінок у діяльності операторів протимінної діяльності, тож для нас є цінною підтримка наших канадських партнерів у цьому питанні”, – зауважила Юлія Свириденко.
Допомога Канади на протимінну діяльність (ПДМ) передбачає близько 28,6 млн дол. США з 2022 року та складається з 12 проєктів, більшість із яких реалізовано у 2023 році.
Також у лютому 2024 року Канада виділила кошти на проєкти у сфері ПМД (в межах 28,6 млн доларів США): Гендерно-інклюзивне розмінування для сталого майбутнього в Україні, Підтримка сталості розмінування в Україні, Програма підтримки України Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування.
Міністерка додала, що в контексті залучення до професійної участі у протимінній діяльності необхідно приділяти увагу представникам соціальних категорій та груп, що становлять особливий інтерес держави.
За її словами, уряд націлений забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів та ветеранок, осіб, постраждалих від вибухонебезпечних предметів та осіб з інвалідністю через залучення до виконання робіт у сфері протимінної діяльності.
- Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова під час зустрічі з амбасадоркою Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл заявила, що станом на січень цього року майже 70 тисяч жінок служило у Збройних силах України.
- Радниця з гендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор’єва сказала, що Україна має покінчити зі своїм “старомодним менталітетом” щодо жінок і прийняти ізраїльську політику призову на військову службу.
- Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова повідомила, що представництво ООН “Жінки в Україні” сприятиме розвитку гендерної політики у лавах Збройних сил України.
Пані посол Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.
Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.
Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.
Посадовці Європейського Союзу ведуть переговори з адміністрацією Дональда Трампа про остаточне узгодження домовленності щодо 30-денного зупинення вогню в Україні. У разі відмови з боку глави РФ Володимира Путіна, планується запровадження нових санкцій, повідомили поінформовані джерела.