Україна повернула понад тисячу дітей з Росії і ТОТ, але ще 20 тис. лишається там – Лубінець

Джерело: Радіо Свобода

12 листопада уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Україна змогла повернути 1002 дитини з Російської Федерації та тимчасово окупованих територій.

Основним партнером у цьому процесі є Катар.

Лубінець зазначив, що Росія примусово перемістила 19 546 українських дітей, хоча реальна кількість може бути значно більшою. Росія не надає інформації про місцеперебування цих дітей, а процес їх повернення затягується, попри зусилля України та міжнародних партнерів.

“На тимчасово окупованій території України проживають півтора мільйона українських дітей. Скільки з них вже росіяни депортували? Можемо тільки здогадуватися… Але я переконаний, що число дітей, яких депортувала Російська Федерація, зростатиме”, – зауважив Лубінець.

  • 11 вересня сейм Польщі прийняв резолюцію із засудженням викрадення Росією українських дітей, наголосивши, що це є “ганебним замахом на українську ідентичність”.
  • Міжнародний кримінальний суд може притягнути Білорусь до відповідальності за депортацію українських дітей, навіть якщо вона не є членом МКС. Про це заявив речник суду Фаді ель Абдалла.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни. 

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.