Україна повернула з полону ще 103 військових. 23 з них – «Азовці»

Джерело: Володимир Зеленський, Дмитро Лубінець, Олена Толкачова, Координаційний штаб
Сьогодні, 14 вересня, вдруге за 2 дні відбувся обмін полоненими. Цього разу вдалось повернути 103 військових. З них 82 рядових та сержантів і 21 офіцер. Крім того, вдалось обміняти 23 бійці бригади “Азов”.
“Серед звільнених цього разу 38 нацгвардійців. Воїнів ЗСУ вдалося повернути 28: серед них двоє зі спецпідрозділу “Кракен”, двоє – з Міжнародного легіону, троє з Сил спеціальних операцій, один – з Сил територіальної оборони. Додому їдуть восьмеро прикордонників, четверо поліцейських, двадцять один військовий моряк, троє представників Державної спеціальної служби транспорту, один – Державної служби України з надзвичайних ситуацій”, – зауважили в Координаційному штабі.
“Переважна більшість звільнених – люди, які утримувалися з перших днів війни. (…) Повернені потребують серйозної реабілітації, адже за час перебування у полоні стан їхнього здоров’я значно погіршився”, – написав омбудсман Дмитро Лубеніць.
- Вчора, 13 вересня, в Україну повернулись з полону 49 цивільних та військових.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.