Україна розглядає маршрут для «зернового коридору» через територіальні води країн НАТО — посол

Джерело: телемарафон.

Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що Україна розглядає інші варіанти експорту агропродукції. Одним з них є перевезення зерна через територіальні води країн-членів НАТО.

“Ми можемо навіть не використовувати погоджений у рамках зернової угоди маршрут, а перевозити зерно через територіальні води Румунії та Болгарії”, – зазначив він.

Нині головними викликами є російські погрози обстрілювати інфраструктуру портів. Зокрема є погрози щодо атаки кораблів, які перевозитимуть збіжжя.

Цей ризик матиме вплив на страхування суден та шипінгові компанії, тому загроза залишається. За словами посла, Україна створила відповідний фонд гарантування цих ризиків.

“Ми так само маємо можливості залучати кораблі й компанії, які готові надавати ці кораблі для перевезення зерна”, – сказав дипломат.

Зазначимо, що зернова ініціатива припинила роботу 18 липня через рішення Росії. Вночі того ж дня Росія розпочала потужні масовані бомбардування Одеси, а саме портової інфраструктури, використовуючи ракети різних типів і дрони. У ніч на 19 липня Одеса теж потерпала від російських обстрілів, які, схоже, стали наймасштабнішими з початку повномасштабного вторгнення.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.

Сили оборони півдня звернулись до усіх ЗМІ, коментаторів, експертів та блогерів, закликавши “не поширювати інформацію із посиланням на ворожі ресурси, не висувати версій, не робити припущень щодо роботи Сил оборони”.