«Україна сама вирішує, як вести війну»: Блінкен про удари ЗСУ по Росії

Джерело: пресслужба МЗС

Під час брифінгу з главою МЗС Дмитром Кулебою державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати “ані заохочують, ані не сприяють ударам України по Росії”. При цьому він уточнив, що Україна сама вирішує, як їй воювати.

“Ми абсолютно віддані справі перемоги України в цій війні. Задля людей, задля її майбутнього. Ми це визнаємо у своїй політиці і наголошуємо, що це рішення має ухвалювати Україна для себе сама”, – зазначив він.

Блінкен додав, що нині триває пошук рішень для постачання Україні додаткових систем ППО.

“Тому що це оборонна війна. Вона (Україна – ред.) захищає суверенітет, територіальну цілісність і свободу. Тому ми надаємо таке озброєння, яке потрібно для перемоги”, – пояснив держсекретар США.

Стосовно можливих переговорів України з Росією Блінкен відповів, що рішення може ухвалювати лише Київ.

“Думаю, якщо Путін виявить будь-який інтерес серйозний займатися переговорами, то Україна відповість належно. Але щодня Путін демонструє абсолютно інші наміри”, – зауважив він.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.