Україна стала асоційованою державою-учасницею ініціативи «Трьох морів»

Джерело: Міністерство економіки України
Вчора, 6 вересня, на саміті ініціативи “Трьох морів” у Бухаресті Україна отримала статус асоційованої держави-учасниці “Тримор’я”.
За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, це означає, що наша держава отримала доступ до всіх інструментів, напрацьованих у межах “Тримор’я”.
Для України, як і для країн, які є членами чи асоційованими членами ініціативи “Трьох морів”, ключовим напрямком спрямування зусиль є розвиток логістики та торгівлі в регіоні.
“У перший день саміту дискусія концентрувалася передовсім на питанні України. Для наших партнерів війна, яку розпочала Росія, стала приводом задуматися про необхідність зміни світових підходів – модернізацію інфраструктури, транспортних систем, забезпечення продовольством, залучення інвестицій в енергетику та інші стратегічні сектори, аби повністю позбутися російських нафти і газу. Партнери закликали нас долучитися до перебудови архітектури регіону, яка є вимогою часу через російську агресію”, – розповіла Юлія Свириденко.
За словами очільниці Мінекономіки, держави, що беруть участь у цій ініціативі, розвивають транспортні спроможності для полегшення експорту з України. А тому, попри війну та регулярні обстріли, торгівля на Дунаї і торговельні шляхи, які йдуть у порти Румунії, Болгарії, Хорватії і Греції, швидко розвивається.
“З перемогою і відновленням повної свободи навігації у Чорному морі, ми побачимо нову реальність торгівлі в регіоні ініціативи “Трьох морів” – вільну і ефективну, завдяки розвиненій інфраструктурі”, – зазначила Юлія Свириденко.
Також вона звернула увагу на необхідність вирішення проблем, наявних у торговельних відносинах між країнами. Передусім, мовиться про зняття бар’єрів у торгівлі та відновлення експорту українського зерна та інших культур.
- Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що російські атаки на річкові порти України на Дунаї сповільнять експорт зерна, а інші маршрути необхідно покращити.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
- 4 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україні необхідно “пом’якшити свій підхід” для відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, з якої Росія вийшла в липні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.