Україна стала країною-учасницею Римського статуту МКС

Джерело: “Укрінформ

Україна офіційно стала 125-ю державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) 1 січня 2025 року. Цей статус надає їй всі права й обов’язки повноправного члена, зокрема участь у виборах суддів, прокурора та його заступників, голосування щодо бюджету і змін до статуту. У будівлі суду вже встановили український прапор поряд зі стягами інших держав-учасниць.

Речник МКС Фаді ель-Абдалла зазначив, що Україна зможе висувати кандидатів на посаду суддів, якщо ті відповідатимуть встановленим вимогам. Наприклад, досвід у міжнародному чи кримінальному праві та володіння однією з офіційних мов суду (англійською чи французькою). Він також висловив сподівання, що приклад України мотивуватиме інші держави приєднатися до Римського статуту.

МКС не розглядає справи проти держав, а лише індивідуальну відповідальність за злочини. Прокурор суду ухвалює рішення щодо висунення звинувачень на основі зібраних доказів. Нині розслідування щодо ситуації в Україні вже триває, і в його межах були порушені кілька справ.

Ратифікація статуту передбачає нові зобов’язання для України, зокрема фінансові. Кошторис суду, який нині становить приблизно 190 мільйонів євро, затверджує Асамблея держав-учасниць, враховуючи розмір економіки та чисельність населення кожної країни. Частка України буде визначена за тими ж принципами, що й для інших учасників.

Фаді ель-Абдалла наголосив на важливості міжнародної співпраці для ефективної роботи суду, а також підкреслив, що ратифікація Римського статуту дозволить Україні повноцінно брати участь у формуванні майбутнього міжнародного кримінального права.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Компанія Ferrero анонсувала випуск нового продукту в лінійці Nutella – Nutella peanut. Це перша смакова новинка бренду за 61 рік існування, яка з’явиться у продажу в США навесні 2026 року.

Німеччина запровадила додаткові заходи для протидії “тіньовому флоту” Росії в Балтійському морі.

Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.

1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.