Україна стала одним із найбільших постачальників шоколаду до ЄС
Джерело: аналітичний центр “Слово і діло”
Україна у 2023 році стала одним із провідних постачальників шоколаду та шоколадних батончиків до Євросоюзу, експортуючи понад 24 тисячі тонн цих продуктів. Лише Швейцарія та Британія випередили нашу країну.

Джерело: аналітичний центр “Слово і діло”
Упродовж останніх десяти років Європейський Союз значно збільшив імпорт шоколадної продукції, а частка України в цьому імпорті також зросла.
У 2014 році Україна експортувала до країн ЄС трохи більше, ніж 5 тисяч тонн шоколаду та продуктів з какао, що становило 2,2% від загального обсягу на суму 10,5 млн євро. В той час ЄС закупив 228 тисяч тонн шоколаду від інших постачальників.
До 2021 року частка України зросла до 8,1%, що становило 23,2 тисячі тонн, зі значними доходами в 62,1 млн євро.
У першому році повномасштабної війни Україна продала до ЄС менше шоколаду – 18 700 тонн (6,3%) на суму 59,2 млн євро, хоча загальний обсяг імпорту склав 298 тисяч тонн цієї продукції.
У 2023 році частка України в імпорті шоколаду ЄС перевищила довоєнний рівень. Минулого року Європа закупила 24,4 тисячі тонн (8,2%) українського шоколаду на суму 84,4 млн євро.
- У російських магазинах продовжують продавати шоколад Toblerone, хоча компанія виробник – Mondelez – припинила імпорт товарів до РФ.
- Єврокомісія оштрафувала американську кондитерську компанію Mondelez на 337,5 мільйона євро за антиконкурентну поведінку та штучне завищення цін на харчові продукти.
- Національне агентство з питань запобігання корупції включило швейцарську компанію Barry Callebaut, провідного світового виробника шоколаду, до переліку міжнародних спонсорів війни.
- 11 липня відзначають Всесвітній день народонаселення та Всесвітній день шоколаду.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.