Україна стала п’ятою країною у світі, котра володіє лазерною зброєю – ЗСУ

Джерело: interfax-Україна
Командувач Сил безпілотних систем ЗСУ полковник Вадим Сухаревський заявив, що Україна стала однією з п’яти країн світу, котрі нині володіють лазерним озброєнням.
Сухаревський наголосив, що в України на сьогодні є лазерна зброя – “Тризуб”.
Ми можемо констатувати, що сьогодні Україна є, якщо я не помиляюся, п’ятою країною, яка може сказати, що в неї є лазер. На сьогодні ми вже на висоті понад 2 км цим лазером можемо збивати літаки, – заявив він під час звернення до учасників конференції “Європейська оборонна промисловість: перспективи співпраці з українською оборонною промисловістю”.
Нині Сили безпілотних систем перебувають на шляху масштабування і посилення лазера.
Також Сухаревський зауважив на розвитку дронів-“маток”, котрі несуть легкі ударні дрони.
Ми сьогодні застосовуємо так звані дрони-“матки”, носії FPV, з глибиною занесення понад 70 км. Вони несуть 2 FPV під собою і реально виступають ретранслятором і вражають глибинні об’єкти противника. Як на мене, це справді прорив, – пояснив полковник.
Розмірковуючи загалом про Сили безпілотних систем, командувач додав, що за “неповних шість місяців” вже є бойові та наукові підрозділи, “котрі закривають компонент повітря, землю і воду”.
Раніше стало відомо, що Велика Британія готується поповнити свій арсенал лазерною системою ППО DragonFire до 2027 року. Водночас у Міноборони країни повідомили, що DragonFire може ще раніше використовуватись в Україні.
- Південна Корея вже цього року розгорне лазерну зброю для збиття північнокорейських дронів. Відтак вона стане першою у світі країною, яка застосує зброю такого типу.
- Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду про співпрацю в секторах оборони та виробництва озброєнь.
- Верховна Рада України схвалила створення Сил безпілотних систем (СБС) як окремого роду військ. Законопроєкт №11507 підтримали 294 депутати.
Міністерка Швеції у справах ЄС Швеції Джессіка Розенкранц підтримала ініціативу Bring Kids Back UA, вимагаючи повернути незаконно депортованих Росією українських дітей.
15 квітня президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік заборону для російських суден на вхід до американських портів.
Європейський союз готує партію військової допомоги для Молдови, до якої увійдуть системи протиповітряної оборони, заявив міністр оборони країни Анатолій Носатий.
Голова Європейської Ради Антоніу Кошта підтримав ініціативу президента України Володимира Зеленського “Bring Kids Back UA”, вимагаючи повернути українських дітей, яких викрала Росія.
Російський “Газпром” після рекордних збитків і втрати європейського ринку почав виробляти пральні машини та холодильники. Для цього компанія використовує заводи німецького концерну Bosch.