Велика Британія може передати Україні лазерну ППО DragonFire

Джерело: The Telegraph

Велика Британія готується поповнити свій арсенал лазерною системою ППО DragonFire до 2027 року. Водночас у міноборони країни повідомили, що DragonFire може ще раніше використовуватись в Україні.

Міністерство оборони Великої Британії збільшило темпи виробництва ППО у відповідь на зростаючу загрозу атак БпЛА у зв’язку з вдома великими конфліктами (російсько-українська війна та війна у Секторі Гази – ред.).

11 квітня мораторію, де виготовляють DragonFire відвідав глава міноборони Великої Британії Грант Шаппс та наголосив, що хоче прискорити виробництво систем ППО.

За його словами, до 2027 року Велика Британія хоче поповнити свій арсенал DragonFire. Водночас, додав він, вони активно працюють над тим, аби прототипи цієї лазерної системи ППО передали Україні ще раніше, навіть якщо вони не будуть допрацьовані на 100%.

Зброя працює шляхом фокусування 37 каналів лазерних променів потужністю 1,5 кВт, розташованих у формі шестикутника, і поєднання їх із дзеркалами для злиття та посилення потужності, фізичне явище, відоме як конструктивна інтерференція.

Ця система невидима та безшумна: довжина хвилі світла з ППО сягає близько одного мікрона, що непомітно для людського ока.

Під час випробування ППО знищили дрони та міномети менш як за 5 секунд. Є вірогідність, що збиття БпЛА за допомогою DragonFire буде дешевшим, аніж збиття ракетами.

Радіус дії DragonFire тримають у секреті, однак відомо, що при влучанні у ціль він миттєво перетворює поверхню металу на плазму з температурою 3000 градусів Цельсія. Ця ППО також може пропалити листовий метал, фюзеляж та зброю за лічені секунди.

Система була створена для знищення БпЛА, однак Шаппс впевнений, що DragonFire має достатню потужність, аби збивати навіть балістичні ракети.

Хоча технологія ще не готова до застосування в бою, Шаппс повідомив, що він веде переговори з військовими вченими про те, як Велика Британія може просунути DragonFire, щоб використовувати її на землі під час конфлікту.

“Зараз у Європі триває конфлікт, для якого у нас є унікальна передова зброя, яка може бути корисною. Скажімо, це не повинно бути на 100% ідеальним, щоб українці, можливо, отримали її. На цей час 2027 рік все ще залишається датою, але, звичайно, я подивлюся, що ми можемо зробити, щоб пришвидшити це”, – додав міністр.

Метт Корк, керівник проєкту в DSTL, повідомив журналістам, що DragonFire може бути переданий для “експериментів” низці військовослужбовців у вересні, а 7-а група протиповітряної оборони перевірить цю технологію.

DragonFire також буде встановлено на двох британських кораблях-шукачах, які передали Україні для розмінування Чорного моря.

  • Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду про співпрацю в секторах оборони та виробництва озброєнь.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані. 

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.