Україна стоїть за вибухами у потязі на сході Росії – CNN

Джерело: CNN з посиланням на джерела в Міноборони України

За даними ЗМІ, українська Служба безпеки причетна до вибуху у російському вантажному потязі, який стався у тунелі на території східного Сибіру.

“Чотири вибухові пристрої спрацювали під час руху вантажного потяга”, — повідомило джерело, обізнане з операціями СБУ.

Інцидент трапився на Байкало-Амурській залізниці у Бессоловському Північномуйському тунелі у Бурятії, на території східного Сибіру, яка межує з Монголією.

“Вибух – чергова успішна операція СБУ”, – додало джерело.

Зазначається, що в Росії не назвали вибухи атакою і характеризували це як “пожежу вантажного потяга”.

Україна декілька місяців поспіль проводить атаки всередині Росії, аби послабити можливості Кремля продовжувати війну в Україні.

Російська залізниця, коментуючи інцидент у тунелі, повідомила, що працює над ліквідацією наслідків пожежі.

Українське джерело назвало маршрут, де трапилась атака, “єдиним великим залізничним сполученням між РФ та Китаєм”.

Водночас Служба безпеки України офіційно не повідомляло про інцидент. У виданні наголосили, що е можуть незалежно перевірити договірність інформації.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.