«Готуємо багато сюрпризів»: глава СБУ анонсував нові атаки на Кримський міст

Джерело: СБУ

Очільник Служби безпеки України Василь Малюк повідомив, що відомство готує нові “сюрпризи” для російських окупантів. Зокрема Малюк наголосив, що Кримський міст – приречений.

“Далі буде багато сюрпризів. І не лише щодо Кримського мосту. Міст — приречений”, — сказав Василь Малюк.

Він нагадав, що СБУ вже двічі успішно атакували міст: у жовтні 2022 року за допомогою вантажівки з вибухівкою, та у липні 2023 року морськими дронами.

“Успішним вогневим ураженням мосту ми фактично зруйнували міф про непереможність Рашки. Це країна-фейк”, — додав Малюк.

Глава СБУ наголосив, що Кримський міст – абсолютно законна ціль для України, за міжнародним правом, законами війни та українським законодавством, оскільки порушення військової логістики ворога – це одне із завдань.

Минулі атаки на міст вже ускладнили окупантами постачання зброї та боєкомплектів, адже рух мостом не є повноцінним: автомобільний транспорт рухається реверсно, для транспорту діють обмеження по вазі, а для залізниці – за кількістю вагонів. Тож для перевезення боєкомплекту ворог використовує переважно поромне сполучення.

Василь Малюк також переконаний, що успішне використання морських дронів суттєво змінило не лише підхід до військово-морських операцій, а й філософію війни загалом.

Він зазначив, що “Sea Baby” — не просто військово-морський дрон, а багатоцільова платформа, яку сьогодні активно використовують для різних завдань. На рахунку СБУ вже багато успішних прикладів її застосування, зокрема, проти кораблів Чорноморського флоту РФ.

Так, у жовтні 2022 року морські дрони СБУ атакували ворожі кораблі у Севастопольській бухті. Тоді зазнали пошкоджень чотири військові судна, серед яких фрегат “Адмірал Макаров”. А цього року дрони Служби безпеки вразили ракетоносії “Самум” та “Павєл Державін”, танкер “SIG”, десантний корабель “Оленегорскій горняк”, а ще завдали пошкоджень великому військовому буксиру “Ніколай Муру” та новітньому розвідувально-гідрографічному кораблю “Владімір Козицький”.

  • За даними ЗМІ, бізнесмени КНР та РФ – які тісно пов’язані з урядами своїх країн – провели таємні перемовини щодо будівництва підводного тунелю, який з’єднав би Росію з Кримом.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.