Україна стримує наступ РФ, однак без допомоги США шанси росіян на успіх зростуть – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

В ISW зауважили, що українські захисники поки що стримують наступальні операції російських військових, однак затримка допомоги від США, найімовірніше, посилить шанси окупантів на оперативний успіх.

Аналітики прокоментували інтерв’ю президента України Володимира Зеленського для CBS News, у якому він заявив, що ЗСУ вдалось стримати та сповільнити наступ росіян цієї зими.

Водночас президент зауважив, що стримати окупантів від нового великого наступу, який вони планують на травень-червень 2024 року, Україні буде важче.

На думку фахівців, РФ продовжуватиме наступальні операції попри складні погодні умови та особливості місцевості, аби скористатись шансом, поки в України бракує засобів для захисту.

Російські війська також, ймовірно, прагнуть змусити ЗСУ витратити матеріальні засоби, які вини могли б накопичити для оборонних зусиль цього літа та можливих контрнаступальних операцій пізніше у 2024 чи 2025 роках.

“Повсюдна нестача може змусити Україну приділяти пріоритет обмеженим ресурсам критичним секторам фронту, збільшуючи ризик російського прориву на інших менш забезпечених секторах і роблячи лінію фронту в цілому більш крихкою, ніж здається, попри нинішні відносно повільні темпи російської оборони”, – зауважили фахівці.

За оцінками ISW, окупанти захопили 505 квадратних кілометрів території з моменту початку наступальних операцій у жовтні 2023 року, а в період з 1 січня по 28 березня 2024 року майже 100 квадратних км більше, ніж за жовтень-грудень 2023 року.

Аналітики наголосили, що нестача боєприпасів обмежує можливості ЗСУ в обороні та дає змогу окупантам обирати, як проводити наступ.

“Можливості використання вразливостей України розширяться, оскільки зберігається нестача матеріальних засобів і Україна продовжує боротися з тим, як розв’язати проблеми з кількістю військових. Надходження достатньої та регулярної допомоги Заходу у сфері безпеки та розв’язання проблем, пов’язаних з українською живою силою, звузили б ці можливості для російських збройних сил і забезпечили б українським збройним силам здатність зупинити російські сили навіть у незначних тактичних досягненнях, знизити російські наступальні можливості та підготуватися для майбутніх контрнаступальних операцій зі звільнення більшої території України”, – резюмували фахівці.

  • Попри те, що весна принесла на фронт часткове сповільнення активних бойових дій через неспроможність ворожої техніки швидко просуватися грунтовою дорогою, Україна повинна активізувати власні зусилля з підготовки до нового наступу РФ. Провал мобілізації та запізнення зі зведенням фортифікаційних споруд зокрема призвели до нинішньої ситуації на полі бою.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що ізраїльські військові знайшли на базах бойовиків “Хезболли” найсучаснішу російську зброю на півдні Лівану.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, в Україні вже намолочено 62,2 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 16,8 млн га.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.