Україна та Британія ведуть переговори про перехід до сильнішого партнерства

Джерело: Офіс президента

Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.

Як зауважується, сторони ретельно проаналізували зміни до проєкту документа та відзначили суттєвий прогрес у погодженні його ключових розділів.

Українська сторона висловила вдячність Сполученому Королівству за лідерство в підтримці України. Додаючи, що укладення нової угоди про сильніше та глибше партнерство між нашими державами стане важливим практичним свідченням того, що Велика Британія була, є й буде надійним другом і партнером України в усіх сферах – від безпеки до економіки, від правової співпраці до культури й мистецтва.

Делегації спільно погодили наступні кроки стосовно подальшої роботи над текстом угоди.

Додамо, нещодавно міністр Закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі заявив, що Велика Британія та Франція зроблять усе необхідне для України та досягнення тривалого миру.

Згодом Борис Джонсон висловив думку, що британські війська повинні допомагати захищати кордон України. Колишній прем’єр-міністр “не бачить, щоб європейська миротворча операція проходила без британців”. Відповідальність за охорону будь-якої можливої майбутньої лінії припинення вогню в Україні має бути передана багатонаціональному угрупованню європейських миротворчих сил, Британські війська повинні допомагати захищати кордон України в межах будь-якої мирної угоди.

Окрім того, високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні. Країни обговорюють розміщення своїх військ в Україні для моніторингу припинення вогню після можливих перемовин. Це питання обговорюється на рівні урядів цих країн, а не НАТО.

Париж і Лондон намагаються підготувати варіанти для різних сценаріїв розвитку подій, щоби в разі виникнення питання з боку нового керівництва США, як саме можуть включитися країни Європи, вони мали б готові варіанти підтримки Києва.

Раніше Le Monde інформувала про те, що Франція та Британія планують очолити військову коаліцію в Україні та відновили дискусії про можливе розміщення своїх військ в Україні.

Читайте також: Україна та Велика Британія підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки

Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.

Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого.  Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень. 

Вищий антикорупційний суд 5 лютого задовольнив позов Міністерства юстиції до колишнього охоронця Віктора Януковича В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону “Про санкції”.

6 лютого міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спільно з заступником міністра оборони Сергієм Мельником та командувачем Медичних сил ЗСУ Анатолієм Казмірчуком обговорили механізм розбронювання медиків для потреб ЗСУ.