Україна та Британія ведуть переговори про перехід до сильнішого партнерства
Джерело: Офіс президента
Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
Як зауважується, сторони ретельно проаналізували зміни до проєкту документа та відзначили суттєвий прогрес у погодженні його ключових розділів.
Українська сторона висловила вдячність Сполученому Королівству за лідерство в підтримці України. Додаючи, що укладення нової угоди про сильніше та глибше партнерство між нашими державами стане важливим практичним свідченням того, що Велика Британія була, є й буде надійним другом і партнером України в усіх сферах – від безпеки до економіки, від правової співпраці до культури й мистецтва.
Делегації спільно погодили наступні кроки стосовно подальшої роботи над текстом угоди.
Додамо, нещодавно міністр Закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі заявив, що Велика Британія та Франція зроблять усе необхідне для України та досягнення тривалого миру.
Згодом Борис Джонсон висловив думку, що британські війська повинні допомагати захищати кордон України. Колишній прем’єр-міністр “не бачить, щоб європейська миротворча операція проходила без британців”. Відповідальність за охорону будь-якої можливої майбутньої лінії припинення вогню в Україні має бути передана багатонаціональному угрупованню європейських миротворчих сил, Британські війська повинні допомагати захищати кордон України в межах будь-якої мирної угоди.
Окрім того, високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні. Країни обговорюють розміщення своїх військ в Україні для моніторингу припинення вогню після можливих перемовин. Це питання обговорюється на рівні урядів цих країн, а не НАТО.
Париж і Лондон намагаються підготувати варіанти для різних сценаріїв розвитку подій, щоби в разі виникнення питання з боку нового керівництва США, як саме можуть включитися країни Європи, вони мали б готові варіанти підтримки Києва.
Раніше Le Monde інформувала про те, що Франція та Британія планують очолити військову коаліцію в Україні та відновили дискусії про можливе розміщення своїх військ в Україні.
Читайте також: Україна та Велика Британія підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки
- Голова британської Таємної розвідувальної служби (Мі-6) Річард Мур заявив, що Росія намагається залякати Європу, аби та припинила підтримувати Україну.
- У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.
- Велика Британія запропонувала використати доходи від заморожених російських активів для закупівлі ракет британського виробництва. Відповідну ініціативу обговорили під час зустрічі першого заступника міністра оборони України Івана Гаврилюка з делегацією уряду Великої Британії.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.