Україна та Естонія підписали меморандум про співпрацю у сфері охорони здоровʼя

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та міністерка охорони здоровʼя Естонської Республіки Рійна Сіккут підписали меморандум про співпрацю очолюваних ними міністерств.

Метою підписаного меморандуму є продовження та розвиток партнерства між міністерствами охорони здоровʼя України та Естонії, створення основи для співробітництва у галузі охорони здоров’я, захисту життя та здоров’я людей.

У межах меморандуму передбачаються наступні основні напрями співпраці:

  • надання гуманітарної допомоги;
  • покращення доступу українських біженців до екстреної та первинної меддопомоги та послуг з підтримки психічного здоровʼя;
  • сприяння щодо надання медичних послуг пораненим громадянам України, особливо, що стосується проходження реабілітації та виготовлення індивідуальних протезів;
  • організація тренінгів, навчання, обмін досвідом медичних працівників у співпраці з університетами та медичними закладами;
  • відновлення пошкоджених медзакладів;
  • співпраця між естонськими та українськими медичними закладами вищої освіти для розробки сучасних освітніх програм для українських медичних закладів вищої освіти відповідно до міжнародних стандартів.

У відомстві зазначили, що у майбутньому можливе розширення зазначених напрямів співробітництва в медичній сфері. Крім цього, для успішної реалізації проєктів розглядається залучення інших партнерів, зокрема міжнародних організацій.

Важливою складовою співпраці є також встановлення безпосередньої  взаємодії між медичними закладами, навчальними закладами та іншими організаціями, такими як Естонський центр міжнародного розвитку.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.