Україна та Франція працюють над створенням спільних підприємств і локалізацією виробництва
Джерело: Мінекономіки
Україна та Франція продовжують вести продуктивний діалог щодо відновлення України, не чекаючи закінчення війни, зокрема щодо поглиблення співпраці між компаніями, страхування ризиків, допомоги у гуманітарному розмінуванні, підтримки експорту.
Також уряд України розраховує на подальшу підтримку євроінтеграційного курсу країни з боку міжнародних партнерів. Про це заявила міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з міністром економіки, фінансів, промислового та цифрового суверенітету Франції Брюно Ле Мером 9 листопада в Парижі.
Міністр Брюно Ле Мер наголосив, що майбутнє Європи виборюється зараз в Україні, і як би не змінювалася геополітична ситуація у світі, Франція готова бути з Україною до кінця.
Своєю чергою, Юлія Свириденко зазначила, що співпраця між Україною та Францією не втрачає своєї інтенсивності і, попри російську агресію, має надзвичайно практичний вимір для обох країн.
“Сьогодні ми обговорюємо потенційні інструменти відновлення України, в тому числі, страхування воєнних ризиків, щоб дати можливість французьким інвесторам заходити в Україну та приєднуватись до проєктів з реконструкції”, – наголосила Юлія Свириденко.
Зокрема, французька державна страхова компанія Bpifrance Assurance Export вже оголосила, що буде страхувати французькі компанії, які готові інвестували в Україну, не чекаючи на завершення війни.
Вже зараз є перші французькі підприємства, які готові отримати ці гарантії, щоб розширити свої підприємства в Україні.
Також сторони обговорили можливість страхування українських інвесторів, які створюватимуть спільні компанії з французьким бізнесом.
“Французькі компанії готові локалізувати свої потужності в Україні та виробляти свою техніку на наших заводах. Я переконана, що завдяки спільній роботі це зацікавлення лише ростиме”, – зауважила Юлія Свириденко.
Французький бізнес зацікавлений інвестувати у стратегічно важливі сектори України, зокрема: в оборону, виробництво та перероблення с/г продукції, відновлювану енергію, виробництво та зберігання газу, зелену металургію, екологічний транспорт, охорону здоров’я та фармацевтику.
- Франція планує направити у посольство Французької Республіки в Україні технічного радника високого рівня, який опікуватиметься питаннями гуманітарного розмінування території України.
- У Міністерстві оборони України закликали Францію надати додаткові боєприпаси для систем ППО напередодні зимового періоду.
- Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з міністром Збройних сил Франції Себастьяном Лекорню про продовження військової допомоги Україні.
- У вівторок, 7 листопада, міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню повідомив, що уряд додасть 200 мільйонів євро до фонду підтримки Франції в Україні, щоб українська армія могла продовжити закупівлі французької техніки.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.