Україна та Хорватія домовилися про використання хорватських портів для експорту зерна
Джерело: пресслужба МЗС
Україна та Хорватія домовилися про можливість використання хорватських портів на Дунаї та Адріатичному морі для експорту українського зерна, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
РФ вийшла з чорноморської зернової угоди, укладеної за посередництва ООН, позбавивши Україну, глобального виробника, життєво важливого каналу для безпечного експорту своєї сільськогосподарської продукції під час повномасштабної війни.
Зараз ми працюватимемо над тим, щоб налагодити найбільш ефективні маршрути до цих хорватських портів і максимально використовувати цю можливість, – зазначив Кулеба після зустрічі з Грлічем Радманом у Києві. – Кожен внесок у розблокування експорту, кожні відкриті двері є реальним, ефективним внеском у світову продовольчу безпеку.
Читайте також: Чому смерть «зернової угоди» не вплинула на ринки пшениці: розповіли в The Economist
Зараз Україна покладається на сухопутні експортні маршрути через Європейський Союз, а також на альтернативний маршрут через річку Дунай. Нещодавно РФ атакувала інфраструктуру вздовж цього маршруту.
Кулеба зазначив, що основною темою його переговорів з хорватським колегою було озброєння. Глава МЗС запевнив, що є конкретні домовленості, які будуть реалізовані найближчим часом, одначе, не зауважив стосовно деталей.
- Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсбергіс повідомив, що країни Балтії готові надати потужності п’яти великих портів на власній території у межах безпечного експорту українського зерна на світові ринки.
- Європейський Союз готовий експортувати майже всю українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”, – заявив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
- Глава USAID звинуватила Путіна в «необдуманому» рішенні щодо зернової угоди.
- У британській розвідці пояснили, чому Росія почала завдавати ударів по Одеських портах та зернових складах після того, як вийшла з “Чорноморської зернової ініціативи”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.