Україна та Хорватія домовилися про використання хорватських портів для експорту зерна

Джерело: пресслужба МЗС

Україна та Хорватія домовилися про можливість використання хорватських портів на Дунаї та Адріатичному морі для експорту українського зерна, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

РФ вийшла з чорноморської зернової угоди, укладеної за посередництва ООН, позбавивши Україну, глобального виробника, життєво важливого каналу для безпечного експорту своєї сільськогосподарської продукції під час повномасштабної війни.

Зараз ми працюватимемо над тим, щоб налагодити найбільш ефективні маршрути до цих хорватських портів і максимально використовувати цю можливість, – зазначив Кулеба після зустрічі з Грлічем Радманом у Києві. – Кожен внесок у розблокування експорту, кожні відкриті двері є реальним, ефективним внеском у світову продовольчу безпеку.

Читайте також: Чому смерть «зернової угоди» не вплинула на ринки пшениці: розповіли в The Economist

Зараз Україна покладається на сухопутні експортні маршрути через Європейський Союз, а також на альтернативний маршрут через річку Дунай. Нещодавно РФ атакувала інфраструктуру вздовж цього маршруту.

Кулеба зазначив, що основною темою його переговорів з хорватським колегою було озброєння. Глава МЗС запевнив, що є конкретні домовленості, які будуть реалізовані найближчим часом, одначе, не зауважив стосовно деталей.

У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.

Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.

Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.