Україна та Хорватія домовилися про використання хорватських портів для експорту зерна

Джерело: пресслужба МЗС

Україна та Хорватія домовилися про можливість використання хорватських портів на Дунаї та Адріатичному морі для експорту українського зерна, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

РФ вийшла з чорноморської зернової угоди, укладеної за посередництва ООН, позбавивши Україну, глобального виробника, життєво важливого каналу для безпечного експорту своєї сільськогосподарської продукції під час повномасштабної війни.

Зараз ми працюватимемо над тим, щоб налагодити найбільш ефективні маршрути до цих хорватських портів і максимально використовувати цю можливість, – зазначив Кулеба після зустрічі з Грлічем Радманом у Києві. – Кожен внесок у розблокування експорту, кожні відкриті двері є реальним, ефективним внеском у світову продовольчу безпеку.

Читайте також: Чому смерть «зернової угоди» не вплинула на ринки пшениці: розповіли в The Economist

Зараз Україна покладається на сухопутні експортні маршрути через Європейський Союз, а також на альтернативний маршрут через річку Дунай. Нещодавно РФ атакувала інфраструктуру вздовж цього маршруту.

Кулеба зазначив, що основною темою його переговорів з хорватським колегою було озброєння. Глава МЗС запевнив, що є конкретні домовленості, які будуть реалізовані найближчим часом, одначе, не зауважив стосовно деталей.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.