Україна та Литва поглиблюють військову співпрацю – Міноборони

Джерело: Рустем Умєров/Telegram
Глава Міноборони Рустем Умєров провів переговори з міністеркою оборони Литви Довіле Шакалієне під час візиту до Данії. Сторони обговорили постачання зброї, боєприпасів та співпрацю в оборонній промисловості.
Литва – один із наших найвідданіших партнерів, і ми визначили конкретні кроки для посилення забезпечення Сил оборони, – зазначив Умєров.
Окрім військової допомоги, країни працюватимуть над створенням спільних виробництв, що зміцнить обороноздатність обох держав.
Стратегічним напрямом залишається співпраця в оборонно-промисловому комплексі. Визначили подальші кроки для створення спільних виробництв, адже український бойовий досвід та технології здатні зміцнити обороноздатність наших країн.
Український міністр висловив вдячність Литві за стійку підтримку та наголосив, що ця країна завжди стоїть поруч з Україною у найважчі часи.
Зауважимо, 3 березня президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні повідомив, що провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, під час якого проаналізували військові пакети допомоги, оборонні контракти та фінансову ситуацію.
- У Литві завершили збір коштів на закупівлю дронів для України. Загалом вдалося зібрати понад 5,6 мільйона євро.
- Литва передала Україні новий пакет військової допомоги вартістю 80 мільйонів євро.
- Уряд Литви спрямує майже 32 мільйони євро на підтримку освіти українців, які залишили країну через війну. Виділені кошти розподілять між студентами та школярами, повідомляє LRT.
- 19 лютого глава Литви Гітанас Науседа закликав союзників до рішучих дій для підтримки України та зміцнення безпеки Європи.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.