Україна та Литва спільно вироблятимуть дрони для ЗСУ
Джерело: спільна пресконференція міністрів МЗС України та Литви
Україна спільно з Литвою узгодили виробництво дронів для українського війська. Сторони визначили першочергові кроки для запуску процесу.
У Литви є технології, тоді як в Україні — можливості масштабування виробництва, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільній пресконференції з главою МЗС Литви Ґабріелюсом Ландсберґісом в Києві.
Кулеба зауважив, що наразі є чітке розуміння, як і коли робити, аби українсько-литовське співробітництво дало максимальний результат якнайшвидше.
Ключовою темою розмови міністрів було саме визначення спільних кроків для нарощування виробництва дронів для потреб ЗСУ.
Також глави відомств обговорили питання інтеграції Україні в ЄС і НАТО, заморожених російських активів та західних санкцій проти РФ.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна збільшила виробництво безпілотників, зокрема FPV-дронів, і зараз працює з союзниками над нарощуванням спільного виробництва.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
- Українські армійці провели випробовування нового БпЛА-камікадзе AQ 400 Scythe українського виробництва. Відео першого польоту вже опублікували у пресслужбі ОК “Південь”.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.