Україна та Мальта продовжать міжкультурний обмін та співпрацю щодо захисту спадщини
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва із делегацією на чолі з міністром національної спадщини, мистецтв та місцевого самоврядування Республіки Мальта Оуеном Боннічі стало відомо, що Україна та Мальта продовжать міжкультурний обмін та співпрацю щодо захисту спадщини.
Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю щодо збереження культурної спадщини, реставрації, підтримки українських культурних інститутів та сприяння міжнародній культурній дипломатії.
“Політика МКІП спрямована на максимальне поширення інформації про Україну в світі, аби кожен європейський політик чітко розумів події в нашій країні. Ваш візит сюди – це не лише частина культурної взаємодії, але й великий політичний жест”, – наголосив Ростислав Карандєєв.
Своєю чергою, Оуен Боннічі висловив рішучу підтримку України в умовах війни і відзначив важливість тривалої співпраці в культурній сфері.
Оуен Боннічі підкреслив, що українська культура – це частина європейської культури. Сприяючи Україні, європейці одночасно підтримують та просувають свою ідентичність.
“Те, що ми сьогодні тут – це сигнал, що ми разом і готові залишатися на боці України стільки часу, скільки це потрібно. Україна для нас – це частина великої європейської родини. Ми віримо у ваш успіх і переконані, що Україна приєднається до Європейського Союзу”, – наголосив міністр національної спадщини, мистецтв та місцевого самоврядування Республіки Мальта.
Також він представив ініціативи для розширення культурного обміну між Мальтою та Україною, зокрема, створення української бібліотеки на Мальті.
Ростислав Карандєєв подякував іноземному колезі за умови, які створюються на Мальті для українських сімей. Це не лише допомагає українським сім’ям тримати зв’язок з Україною, але й відкриває нові можливості для глибшого культурного обміну.
Він також висловив ініціативу щодо розширення міжнародної культурної дипломатії: “Прагнемо підтримати поширення української культури як частини міжнародної культурної дипломатії. Наша мета – забезпечити, щоб ці зв’язки виникали не на рівні міжнародних протоколів, а серед громад, на рівні міжособистісних відносин. Своєю чергою, ми готові промотувати мальтійську культуру в Україні”.
Делегація з Мальти відвідала Софійський собор та виставку у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
- Міністерство культури та інформаційної політики України разом з партнерами презентувало Інформаційно-комунікаційну систему обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України “Державний реєстр нерухомих пам’яток України” – “єПам’ятка”.
- 21 листопада набрала чинності нова редакція Порядку ведення Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Відтепер Національний перелік складається з п’яти інвентарів нематеріальної культурної спадщини, що допоможуть громадам України зберегти та відродити їхнє культурне надбання.
У 2024 році на адресу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 2314 звернень громадян про порушення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, що на 37% менше проти 2023 (3692), та на 19% менше проти 2022 (2846) роках.
Нове дослідження від Hotels.com, у якому взяли участь понад 400 готелів по всьому світу, засвідчило, що найчастіше під час виїзду люди забувають у номерах брудну білизну, зарядні пристрої, а також косметику і туалетне приладдя.
9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.
У населеному пункті Наккарін у сирійській провінції Алеппо знайдено ще одне масове поховання, ймовірно, цивільного населення, знищеного режимом Асада.
Стримінгова платформа Netflix показала тизер анімаційного серіалу “Астерікс і Обелікс: Велика бійка” від французького режисера Алена Шаба. Прем’єра шоу запланована на 2025 рік.