В Україні запровадили п’ять інвентарів нематеріальної культурної спадщини

Джерело: Мінкульт

21 листопада набрала чинності нова редакція Порядку ведення Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Відтепер Національний перелік складається з п’яти інвентарів нематеріальної культурної спадщини, що допоможуть громадам України зберегти та відродити їхнє культурне надбання.

Уперше в Україні запровадять інвентар нематеріальної культурної спадщини, яка потребує термінової охорони. Акт надасть громадам важливий сигнал і стимул: їхня жива культура важлива для України. Адже, попри бойові дії, наслідки тимчасової окупації, природні впливи й тимчасове переміщення населення, українські громади прагнуть охороняти свою живу спадщину.

Водночас з’явиться інвентар належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини. Його мета –показати зусилля громад/спільнот, закладів культури, освіти, громадських організацій в охороні НКС чи окремого її прояву.

Також в Україні діятиме інвентар, що представляє культуру корінних народів України. Це – великий поступ вперед, оскільки культурна спадщина корінних народів України, так само як і національних меншин, є невіддільною частиною загальноукраїнської культури.

Загалом нова редакція Порядку розширює можливості носіїв нематеріальної культурної спадщини та орієнтована на принцип “знизу-вгору”, у центрі якого знаходяться громади/спільноти. Разом із тим, внормовуються питання моніторингу, змінюються терміни подання: так, зокрема, до Національного переліку можна подавати документи щоквартально.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що питання членства України в НАТО як найдієвіша гарантія безпеки для України не може бути знято з порядку денного під час майбутніх мирних перемовин.

У парк для тварин в графстві Кент, Південно-Східна Англія, доставили чотирьох левів з України – Рорі, Ванду, Ліру та Амані.

Жителька Харкова Ольга Толстая три роки займається виготовленням традиційних українських прикрас, гроші з продажу яких витрачає на годування та лікування котів у постраждалому від російських обстрілів житловому районі Північна Салтівка.

Під час контролю на пункті пропуску “Крощенко” у Польщі прикордонники виявили, що українець перевозив у багажнику свого авто живого крокодила.

Співзасновник Netflix Рід Гастінгс, який зараз є виконавчим директором стримінгу, пожертвував 2 мільйони доларів благодійній організації “White Stork”, яка надає допомогу Україні.