Обряд «Гоніння гадюк» поповнив список нематеріальної культурної спадщини України

Джерело: пресслужба Мінкульту

Міністерство культури та інформаційної політики додало обряд “Гоніння гадюк” до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Як розповіли у відомстві, вперше обряд було зафіксовано у селі Іскра Великоновосілківського району Донецької області та Нижньодуванській громаді Сватівського району Луганської області.

Дійство присвячене початку Великого Посту. Участь в обряді беруть виключно чоловіки. Вони повинні очистити оселю від злих духів, злиднів, лиха, хвороб та напастей, які називають гадюками, гадами. Це пов’язано з тим, що в народних уявленнях гади мали лише негативне сприйняття, що також простежується в прикметах та прислів’ях.

Під час обряду чоловіки ходять від хати до хати й пропонують очистити дім від гадюк. За це їм віддячують гостинцями: чоловікам підносять чарку, а хлопчиків пригощають цукерками, горіхами тощо.

Завершується дійство за селом, у степу, спаленням паличок, за допомогою яких виганяли з будинків змій, та вечерею з того, чим пригощали господарі.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

У Польщі вже вчетверте протягом місяця висипали зерно, яке транзитом перевозилося залізницею. Цього разу знищено понад 150 тонн агропродукції.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.