«єПам’ятка»: в Україні запустили реєстр нерухомих об’єктів культурної спадщини
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Сьогодні, 29 листопада, Міністерство культури та інформаційної політики України разом з партнерами презентувало Інформаційно-комунікаційну систему обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України “Державний реєстр нерухомих пам’яток України” – “єПам’ятка”.
“єПам’ятка” дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об’єкти культурної спадщини України, зокрема й ті, що зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Ведення Державного реєстру нерухомих пам’яток України обов’язкове для органів державної влади. Ця система стане одночасно інструментом державного управління та відкритою для суспільства інформаційною базою про пам’ятки, але з різними рівнями доступу.
105 532 об’єкти культурної спадщини у галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту та садово-паркового мистецтва вже внесено до реєстру. Фактично це перелік об’єктів культурної спадщини, які перебувають під охороною держави.
Відтак, впровадження реєстру:
- перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови;
- оптимізуватиме процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління.
“Запуск “єПамʼятки” впорядкує процес охорони культурних памʼяток в Україні та зробить його прозорим. Доступ до інформації стане більш зрозумілим, простим і відкритим для тих людей, які користуються нашими управлінськими рішеннями для здійснення господарської діяльності. Нині розробка інформаційної системи “Державний реєстр нерухомих пам’яток України” перебуває на фінальній стадії реалізації. Вже з 1 січня для більшості користувачів ми зможемо продемонструвати цю інформаційну систему”, – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
- 21 листопада набрала чинності нова редакція Порядку ведення Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Відтепер Національний перелік складається з п’яти інвентарів нематеріальної культурної спадщини, що допоможуть громадам України зберегти та відродити їхнє культурне надбання.
- Міністерство культури та інформаційної політики додало обряд “Гоніння гадюк” до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
- Міністерство культури та інформаційної політики додало обряд заплітання весільної коси на Луганщині до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.