Україна та Мальта продовжать міжкультурний обмін та співпрацю щодо захисту спадщини

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва із делегацією на чолі з міністром національної спадщини, мистецтв та місцевого самоврядування Республіки Мальта Оуеном Боннічі стало відомо, що Україна та Мальта продовжать міжкультурний обмін та співпрацю щодо захисту спадщини.

Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю щодо збереження культурної спадщини, реставрації, підтримки українських культурних інститутів та сприяння міжнародній культурній дипломатії.

“Політика МКІП спрямована на максимальне поширення інформації про Україну в світі, аби кожен європейський політик чітко розумів події в нашій країні. Ваш візит сюди  – це не лише частина культурної взаємодії, але й великий політичний жест”, – наголосив Ростислав Карандєєв.

Своєю чергою, Оуен Боннічі висловив рішучу підтримку України в умовах війни і відзначив важливість тривалої співпраці в культурній сфері.

Оуен Боннічі підкреслив, що українська культура – це частина європейської культури. Сприяючи Україні, європейці одночасно підтримують та просувають свою  ідентичність.

“Те, що ми сьогодні тут – це сигнал, що ми разом і готові залишатися на боці України стільки часу, скільки це потрібно. Україна для нас – це частина великої європейської родини. Ми віримо у ваш успіх і переконані, що Україна приєднається до Європейського Союзу”, – наголосив міністр національної спадщини, мистецтв та місцевого самоврядування Республіки Мальта.

Також він представив ініціативи для розширення культурного обміну між Мальтою та Україною, зокрема, створення української бібліотеки на Мальті.

Ростислав Карандєєв подякував іноземному колезі за умови, які створюються на Мальті для українських сімей. Це не лише допомагає українським сім’ям тримати зв’язок з Україною, але й відкриває нові можливості для глибшого культурного обміну.

Він також висловив ініціативу щодо розширення міжнародної культурної дипломатії: “Прагнемо підтримати поширення української культури як частини міжнародної культурної дипломатії. Наша мета – забезпечити, щоб ці зв’язки виникали не на рівні міжнародних протоколів, а серед громад, на  рівні міжособистісних відносин. Своєю чергою, ми готові промотувати мальтійську культуру в Україні”.

Делегація з Мальти відвідала Софійський собор та виставку у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.