Україна та Мальта продовжать міжкультурний обмін та співпрацю щодо захисту спадщини

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва із делегацією на чолі з міністром національної спадщини, мистецтв та місцевого самоврядування Республіки Мальта Оуеном Боннічі стало відомо, що Україна та Мальта продовжать міжкультурний обмін та співпрацю щодо захисту спадщини.

Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю щодо збереження культурної спадщини, реставрації, підтримки українських культурних інститутів та сприяння міжнародній культурній дипломатії.

“Політика МКІП спрямована на максимальне поширення інформації про Україну в світі, аби кожен європейський політик чітко розумів події в нашій країні. Ваш візит сюди  – це не лише частина культурної взаємодії, але й великий політичний жест”, – наголосив Ростислав Карандєєв.

Своєю чергою, Оуен Боннічі висловив рішучу підтримку України в умовах війни і відзначив важливість тривалої співпраці в культурній сфері.

Оуен Боннічі підкреслив, що українська культура – це частина європейської культури. Сприяючи Україні, європейці одночасно підтримують та просувають свою  ідентичність.

“Те, що ми сьогодні тут – це сигнал, що ми разом і готові залишатися на боці України стільки часу, скільки це потрібно. Україна для нас – це частина великої європейської родини. Ми віримо у ваш успіх і переконані, що Україна приєднається до Європейського Союзу”, – наголосив міністр національної спадщини, мистецтв та місцевого самоврядування Республіки Мальта.

Також він представив ініціативи для розширення культурного обміну між Мальтою та Україною, зокрема, створення української бібліотеки на Мальті.

Ростислав Карандєєв подякував іноземному колезі за умови, які створюються на Мальті для українських сімей. Це не лише допомагає українським сім’ям тримати зв’язок з Україною, але й відкриває нові можливості для глибшого культурного обміну.

Він також висловив ініціативу щодо розширення міжнародної культурної дипломатії: “Прагнемо підтримати поширення української культури як частини міжнародної культурної дипломатії. Наша мета – забезпечити, щоб ці зв’язки виникали не на рівні міжнародних протоколів, а серед громад, на  рівні міжособистісних відносин. Своєю чергою, ми готові промотувати мальтійську культуру в Україні”.

Делегація з Мальти відвідала Софійський собор та виставку у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.