Україна та МВФ домовилися про третій перегляд програми Механізму розширеного фінансування

Джерело: Міністерство фінансів України

Представники влади України та експерти Міжнародного валютного фонду досягли домовленості на рівні експертів щодо оновленого пакету заходів економічної та фінансової політики для третього перегляду 4-річної програми Механізму розширеного фінансування обсягом близько 15,6 млрд доларів.

Досягнуті домовленості мають бути затверджені Виконавчою радою МВФ найближчими тижнями.

Протягом 17-22 лютого 2024 року, експерти МВФ разом з представниками Міністерства фінансів України, Національного банку України та інших органів влади провели низку переговорів щодо виконання Україною умов програми EFF. Зустрічі відбулись у м. Варшава (Польща) і в онлайн форматі.

Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначив, що Україна виконала всі структурні маяки до третього перегляду програми МВФ. За його словами, результатом успішного перегляду програми має стати отримання Україною фінансування в розмірі близько 880 млн доларів.

Зокрема, до третього перегляду МВФ, Україна ухвалила Національну стратегію доходів, розробила дорожню карту управління державними інвестиціями та напрацьовувала заходи щодо мобілізації надходжень держбюджету 2024 року.

Експерти МВФ відзначили значний прогрес влади України у виконанні зобов’язань, а також у підтримці макроекономічної та фінансової стабільності, що разом із зовнішнім фінансуванням сприяло економічному відновленню у 2023 році.

Сторони погодились, що потреби у фінансуванні держбюджету у 2024 році залишаються значними. Необхідність у зовнішній підтримці сягає 37,3 млрд доларів США. Водночас експерти МВФ зауважили, що Україна вжила належних заходів для підтримки бюджетної ліквідності на початку року в умовах невизначеності щодо міжнародної підтримки.

Довідково. 31 березня 2023 року Виконавча рада МВФ затвердила нову чотирирічну програму в межах Механізму розширеного фінансування (EFF) для України з фінансуванням в розмірі близько 15,6 млрд доларів США (11,6 млрд СПЗ).

Програма є частиною пакету міжнародної підтримки України на суму, яка наразі становить близько 122 млрд доларів США на 2023-2027 роки. До державного бюджету України вже надійшли три транші у межах програми МВФ EFF загальним обсягом близько 4,5 млрд доларів США. У 2024 році програма EFF передбачає 5,4 млрд доларів США бюджетної допомоги Україні.

Один із найпопулярніших месенджерів у світі – Telegram – дедалі частіше опиняється у фокусі скандалів через слабку модерацію контенту та зростаючу присутність екстремістів і злочинних спільнот. Платформа, яку свого часу хвалили за незалежність та анонімність у країнах із авторитарними режимами, зараз дедалі більше турбує правоохоронні органи в усьому світі.

Науково-консультативна група з вивчення походження нових патогенів, створена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), не змогла дійти однозначного висновку щодо походження COVID-19. У новому звіті фахівці заявили, що наразі немає переконливих доказів ані на користь версії про витік вірусу з лабораторії, ані щодо природного переходу вірусу від тварини до людини. Попри це, експерти більше схиляються до природного походження SARS-CoV-2.

Початок липня в Україні мине під знаком погоди з характером – трохи вітерцю, трохи тепла і зовсім небагато справжньої спеки. У перші дні тижня ми опинимося між двома атмосферними системами: антициклон із Західної Європи поступово тисне на нас своєю сухою рукою, а циклон із північного сходу ще трохи подме 1–2 липня, переважно в східних і північно-східних регіонах.

У зарубіжних дослідженнях сонний параліч (sleep paralysis) – стан, коли свідомість прокинулась, а тіло досі “спить” – називають швидкоплинним, але важким епізодом, іноді супроводжуваним тиском на грудну клітину, страхом і галюцинаціями. Хоч стан не небезпечний, він може застати зненацька і налякати.

Роман Грибов – черкащанин і морпіх, який став відомим на весь світ завдяки фразі “рускій воєнний корабль, іді на…” – повідомив про своє звільнення з лав Військово-морських сил Збройних сил України.