Україна та Нідерланди підписали угоду про безпекове співробітництво між двома країнами

Джерело: пресслужба Офісу президента

У п’ятницю, 1 березня, у Харкові президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Нідерландами.

Фото: ОП

Згідно з угодою, Нідерланди продовжуватимуть надавати допомогу Україні, зокрема сучасне військове обладнання, розширення санкцій проти РФ та підтримку оборонної промисловості. Пріоритетом є надання систем ППО, артилерії, бронетехніки, підтримка морських і далекобійних спроможностей та, зокрема, Повітряних сил.

В угоді також зафіксовано надання від Нідерландів військової допомоги на 2 млрд євро у 2024 році та продовження оборонної підтримки впродовж 10 років.

Окрім військової допомоги, документ передбачає посилення допомоги Україні в напрямку економічного відновлення й відбудови, протидії гібридним загрозам, у галузі розвідки, кібернетичної та інформаційної безпеки, у сфері боротьби з оргзлочинністю, а також у галузі критичної інфраструктури.

В угоді також визначено механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.