Україна та Німеччина домовилися про посилення співпраці у сфері охорони здоров’я

Джерело: МОЗ України

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах підписали спільну декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері охорони здоров’я між міністерствами.

“Підписуємо спільну декларацію, яка ще більше поглибить нашу співпрацю та визначить її ключові вектори: громадське здоров’я, профілактика інфекційних та неінфекційних захворювань, реабілітація, психічне здоров’я, професійний розвиток, модернізація систем охорони здоров’я”, — сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Своєю чергою, міністр охорони здоров’я Німеччини професор Карл Лаутербах зазначив, що злочинна агресивна війна Росії проти України особливо сильно б’є по медичному забезпеченню в країні. З початку війни задокументовано понад 1 300 атак на заклади охорони здоров’я та медичний персонал.

Зокрема, за словами міністра хорони здоров’я Німеччини, від початку російсько-української війни Федеральний уряд Німеччини надав Україні допомогу на суму 28 мільярдів євро, в тому числі на систему охорони здоров’я. Крім того, Німеччина прийняла та пролікувала більш ніж 900 поранених пацієнтів.

“Українська система охорони здоров’я продовжує функціонувати, попри прицільні атаки, і я хотів би подякувати своєму колезі Віктору Ляшку за його невтомну відданість задля добробуту українського народу та міцні відносини з Німеччиною. Німеччина буде підтримувати Україну під час реформування охорони здоров’я. Ця спільна декларація дозволяє нам надати новий імпульс для більш тісної співпраці, зокрема з огляду на зусилля України щодо вступу до ЄС”, – сказав Карл Лаутербах.

Отже, підписаною спільною декларацією передбачається посилення співпраці між Україною та Німеччиною для зміцнення наших медичних систем за низкою напрямів:

  • громадське здоров’я;
  • протидія інфекційним та неінфекційним захворюванням, в т. ч. резистентності до протимікробних препаратів;
  • профілактика захворювань;
  • реабілітація, включно з протезуванням та ортезуванням;
  • психічне здоров’я;
  • професійний розвиток медичних кадрів;
  • стійкість та модернізація систем охорони здоров’я, включно з самоврядуванням.

Нагадаємо, нещодавно чергова група українських фахівців із реабілітації розпочала стажування в Німеччині.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.