Україна та Норвегія домовились про «транспортний безвіз»

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України за результатами Змішаної комісії підписало протокол із Міністерством транспорту Королівства Норвегії про “транспортний безвіз” – можливість виконувати вантажні перевезення без дозволів.

Він розповсюджуватиметься на вантажівки стандарту Євро-5 та вище.

Спрощений режим починає діяти з 1 вересня та стосуватиметься як двосторонніх, так і транзитних перевезень.

Щоб скористатись “безвізом”, у перевізника має бути сертифікат, що підтверджує клас екологічності вантажівки.

Водночас для транспортних засобів нижчого класу екологічності також залишається можливість виконувати перевезення. Під час засідання українсько-норвезької Змішаної комісії вдалося домовитись про дозволи на наступний рік.

Українські перевізники зможуть отримати 250 універсальних дозволів та 50 – з/до третіх країн.

“Продовжуємо створювати сприятливі умови для наших перевізників. Розширюємо список країн, з якими фактично діє “транспортний безвіз” – наразі 35 держав. Раніше українські перевізники вантажів незалежно від класу екологічності транспортних засобів, могли їздити до Норвегії лише за наявності дозволу. Тепер же для вантажівок стандарту Євро-5 та вище запроваджується бездозвільний проїзд. Лібералізація вантажних перевезень діятиме щонайменше до 30 червня 2024 року”, – зазначив заступник очільника Мінінфраструктури Сергій Деркач.

У відомстві нагадали, що у червні цього року Україна домовилась про “транспортний безвіз” з Північною Македонією. Також вдалось погодити квоту дозволів на міжнародні вантажні перевезення на 2024 рік з Азербайджаном.

Довідково. Між Європейським Союзом та Україною діє угода про лібералізацію автомобільних перевезень, яка передбачає виконання двосторонніх та транзитних перевезень без дозволів. Йдеться про можливість виконувати бездозвільні перевезення до 27 країн ЄС.

Президент США Дональд Трамп запровадив масштабні міжнародні мита, спираючись на пораду неіснуючого економіста. Про це заявила ведуча MSNBC Рейчел Меддоу у своєму вечірньому ефірі 29 березня, розповідаючи, як фейкова персона вплинула на справжню економіку США.

Військовий оглядач Юліан Рьопке отримав можливість першим з журналістів побачити в дії німецький дрон-камікадзе HF-1, вироблений компанією Helsing. Для цього Рьопке зустрівся з бійцями ЗСУ у Сумській області.

Колишній президент США Барак Обама зробив рідкісне і відверте зізнання щодо особистого життя, зокрема — стосунків із дружиною Мішель, із якою вони у шлюбі вже 32 роки.

Зранку 6 квітня російські війська атакували Київ, внаслідок чого в Дарницькому, Солом’янському та Оболонському районах столиці зафіксовані влучання, спалахнули пожежі, відомо про щонайменше трьох постраждалих.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.