Україна та Норвегія домовились про «транспортний безвіз»

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України за результатами Змішаної комісії підписало протокол із Міністерством транспорту Королівства Норвегії про “транспортний безвіз” – можливість виконувати вантажні перевезення без дозволів.

Він розповсюджуватиметься на вантажівки стандарту Євро-5 та вище.

Спрощений режим починає діяти з 1 вересня та стосуватиметься як двосторонніх, так і транзитних перевезень.

Щоб скористатись “безвізом”, у перевізника має бути сертифікат, що підтверджує клас екологічності вантажівки.

Водночас для транспортних засобів нижчого класу екологічності також залишається можливість виконувати перевезення. Під час засідання українсько-норвезької Змішаної комісії вдалося домовитись про дозволи на наступний рік.

Українські перевізники зможуть отримати 250 універсальних дозволів та 50 – з/до третіх країн.

“Продовжуємо створювати сприятливі умови для наших перевізників. Розширюємо список країн, з якими фактично діє “транспортний безвіз” – наразі 35 держав. Раніше українські перевізники вантажів незалежно від класу екологічності транспортних засобів, могли їздити до Норвегії лише за наявності дозволу. Тепер же для вантажівок стандарту Євро-5 та вище запроваджується бездозвільний проїзд. Лібералізація вантажних перевезень діятиме щонайменше до 30 червня 2024 року”, – зазначив заступник очільника Мінінфраструктури Сергій Деркач.

У відомстві нагадали, що у червні цього року Україна домовилась про “транспортний безвіз” з Північною Македонією. Також вдалось погодити квоту дозволів на міжнародні вантажні перевезення на 2024 рік з Азербайджаном.

Довідково. Між Європейським Союзом та Україною діє угода про лібералізацію автомобільних перевезень, яка передбачає виконання двосторонніх та транзитних перевезень без дозволів. Йдеться про можливість виконувати бездозвільні перевезення до 27 країн ЄС.

У Білому домі підтвердили, що Сполучені Штати призупинили постачання деяких видів озброєнь Україні.

Кримськотатарський громадянський журналіст Осман Арифмеметов, якого утримують у російському ув’язненні, схуд на 22 кілограми. Про це повідомила його мати Емдіє Арифмеметова, слова якої наводить кримська правозахисниця Лутфіє Зудієва.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

На російсько-українській війні загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.