Україна та ОАЕ підписали першу угоду про вільну торгівлю

Джерело: Міністерство економіки

Україна та Об’єднані Арабські Емірати уклали Угоду про всеосяжне економічне партнерство, що стала першою угодою про вільну торгівлю між Україною та країнами Перської затоки.

Документ передбачає лібералізацію доступу до ринків обох країн, завдяки чому 96,6% українських товарних ліній отримають повний доступ до ринку ОАЕ. Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що угода охоплює не лише ОАЕ, а й загалом регіон Затоки.

За оцінками Мінекономіки, домовленість сприятиме збереженню позитивного сальдо торгівлі, яке у 2023 році становило $51,5 млн. У перспективі очікується приріст реального ВВП на 0,1%, а також збільшення українського експорту в металургії та харчовій промисловості, зокрема у виробництві борошна та олії.

ОАЕ зняли обмеження на частку іноземного капіталу в 49%, що дозволяє українським підприємцям реєструвати компанії з іноземним капіталом до 70%, а в деяких секторах поступово до 100%. У вільних економічних зонах українські компанії зможуть володіти бізнесом без обмежень.

Угода також передбачає скасування мит на цифрову та електронну передачу даних, встановлює правила щодо цифрових платежів і захисту персональних даних, що сприятиме розвитку цифрової економіки та транскордонної торгівлі.

Сторони домовилися створити Раду з інвестицій Україна-ОАЕ для збільшення капіталовкладень та усунення бізнес-бар’єрів, а також Комітет з малого та середнього бізнесу, який забезпечить підтримку підприємців через навчання та консультування.

За 11 місяців 2024 року товарообіг між Україною та ОАЕ склав $415 млн, з яких український експорт – $266,8 млн, а імпорт – $148,2 млн.

  • 16 лютого президент Володимир Зеленський спільно з першою леді Оленою Зеленською прибули до Об’єднаних Арабських Еміратів.
  • Додамо, начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ. Буданов зазначив, що через значний проміжок часу Україні вдалося провести дуже складний обмін.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.

У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.