Україна та ООН підписали превентивний план щодо захисту прав дітей в умовах збройної агресії РФ

Джерело: сайт Офісу президента
Україна та ООН підписали спільний превентивний план щодо запобігання та припинення грубих порушень прав дітей в умовах збройної агресії Росії.
Відповідний план підписали радниця – уповноважена президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, координаторка системи ООН в Україні, гуманітарна координаторка Деніз Браун і голова Представництва ЮНІСЕФ Мурат Шахін.
Наступного тижня у Нью-Йорку документ засвідчить спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань дітей і збройних конфліктів Вірджинія Гамба.
Дар’я Герасимчук підкреслила, що Росія – перший в історії постійний член Радбезу ООН, якого Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй згадав у додатку до своєї щорічної доповіді “Діти та збройні конфлікти” за 2022 рік серед інших країн, що здійснили такі порушення.

Зображення: сайт Офісу президента
Зазначається, що підписання спільного превентивного плану з ООН є важливим кроком у межах виконання Bring Kids Back UA – комплексного плану дій, розробленого за ініціативою Володимира Зеленського. План об’єднує зусилля української влади, іноземних урядів і міжнародних організацій заради повернення на батьківщину українських дітей, викрадених Росією.
Своєю чергою, керівник Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що попереду багато роботи над поверненням українських дітей, і зусилля українців не припиняться, допоки кожен наш громадянин не буде вдома, поруч із родиною.
- Станом на 15 липня в Україну вдалося повернути лише 383 українських дітей. Росія не надає інформації про українських дітей та не зацікавлена в тому, щоб вони повернулися до своєї сім’ї.
- Саудівська Аравія та Туреччина намагаються домовитися про репатріацію українських дітей, незаконно вивезених до Росії та розміщених у дитячих будинках або усиновлених російськими родинами.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.