Україна та Росія провели другий етап обміну полоненими: додому повернули поранених воїнів

Джерело: Володимир Зеленський
10 червня Україна та Росія продовжили обмін полоненими, про який домовилися під час другого раунду переговорів у Стамбулі 2 червня.
“Продовжуємо повернення наших людей, про яке домовились у Стамбулі. Сьогодні – перший етап повернення з російського полону наших важкопоранених і поранених воїнів. Усі вони потребують негайної медичної допомоги. Це важливий гуманітарний акт”, – написав президент.
Додому повернулись воїни з різних складових Сил оборони та безпеки України: Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що серед визволених захисників є оборонці Маріуполя, які провели у неволі понад 3 років. Крім представників солдатського та сержантського складу вдалося звільнити й офіцерів.
“Усі звільнені сьогодні Оборонці мають важкі поранення та тяжкі хвороби: ампутовані кінцівки, проблеми із зором, абсцеси, інфекції, травми, осколкові поранення та хронічні хвороби. У частини визволених діагностований гепатит та туберкульоз”, – йдеться у повідомленні.
З міркувань безпеки операції точну кількість звільнених осіб оголосять після завершення процесу обміну.
- 9 червня перша група військовополонених, серед яких — поранені, важкопоранені та військові до 25 років, повернулася до України.
- Україна зазнає інформаційного тиску та спроб диктату з боку Росії щодо параметрів процесу обміну полоненими. Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що 31 липня парламент розгляне законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо посилення повноважень Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
Віктор Янукович уже 11 років перебуває в Росії, але справа його живе й періодично викликає флешбеки. Як у тому мемі з Кучмою: “Це ж було вже!”
Державний департамент США затвердив продаж двох пакетів військової допомоги Україні на $322 мільйони.