Україна та Росія ведуть конфіденційні переговори щодо компромісів — Die Zeit
Джерело: Die Zeit
Україна та Росія ведуть конфіденційні переговори з метою досягнення компромісів, повідомляє редакторка політичного відділу німецького видання Die Zeit Аліса Бота.
За її словами, переговори час від часу проводяться за участі посередників, зокрема Катару, який у серпні сприяв діалогу між сторонами щодо припинення ударів по енергетичній інфраструктурі. Цей діалог було зупинено після наступу ЗСУ в Курській області.
Крім цього, катарські посередники брали участь у перемовинах, спрямованих на повернення українських дітей, вивезених до Росії з тимчасово окупованих територій. Ще одним прикладом переговорів між сторонами був обмін полоненими, здійснений за підтримки ОАЕ. Також до у переліку згадали зернову угоду, що забезпечувала експорт українського збіжжя через Чорне море.
Зустрічі радників із безпеки урядів країн G7 та України відбулися в низці міст, зокрема у Копенгагені, Києві, Мальті, Давосі й Джидді. На конференції, організованій у Джидді, були присутні представники 42 країн, включно з Південною Африкою, Бразилією та Індією, які раніше не демонстрували підтримки України.
Бота зазначає, що найбільша ефективність дипломатичних зусиль досягається в умовах таємності. “Дипломатія другого напрямку” дозволяє обговорити можливі компроміси, наприклад, щодо майбутнього Криму, та визначити, в яких питаннях Росія може піти на поступки.
Журналістка також пояснює, що ці переговори відбуваються на рівні політичних радників і експертів, а не на вищих державних рівнях, що дає сторонам простір для маневру без оголошень для громадськості.
На думку Боти, німецькі чиновники, які виступають за дипломатичне врегулювання, а не за продовження бойових дій, добре обізнані з поточними процесами. Хоча в цьому контексті під “миром” вони часто мають на увазі поступки з боку України.
“Питання вже не в тому, чи відбудуться переговори. Питання в тому, коли і яким чином це відбудеться. Головне одне — Володимир Путін має бути готовий до цього”, — підсумувала Бота.
- Україна та РФ ведуть попередні переговори щодо припинення взаємних ударів по об’єктах енергетики. Також є інформація, що РФ просить не бити по їхнім НПЗ в обмін на припинення ударів по енергетиці України.
- Заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін висловив сумніви щодо можливості мирних переговорів із Росією та застеріг, що Захід недооцінює плани Кремля. Він акцентував, що росіяни зупиняються лише за реальної відсічі.
Мережею поширилося відео, на якому російська співачка Валерія співає пісню про батьківщину на тлі розбомбленого міста. У зв’язку з цим Міністерство культури звернеться до СБУ.
У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №13229, котрий передбачає дозвіл громадянам старше 60 років добровільно укладати контракти на проходження військової служби під час дії воєнного стану.
30 квітня Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроєкт, що посилює військову дисципліну та запроваджує механізми протидії дискримінації й сексуальним домаганням у ЗСУ.
Президент США Дональд Трамп вважає, що Україні не обов’язково надавати більше летальної зброї, щоб виграти війну.
30 квітня Вищий антикорупційний суд визнав винуватими експосадовців філії “Центр транспортного сервісу “Ліски” АТ “Укрзалізниця”, засудивши їх на строк від восьми років ув’язнення.