Україна та США підписали меморандум щодо надання 522 млн доларів для зміцнення енергосистеми

Джерело:  меморандум на сайті посольства США в Україні

У межах меморандуму між Україною та США нашій державі виділять 522 млн доларів на зміцнення енергосистеми, зокрема 100 млн за виконання певних умов.

Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці для забезпечення стійкості енергосистеми України передбачає відновлення критичної інфраструктури, введення розподіленої генерації, а також реформування енергетичного сектору. Ще передбачено після війни сприяння переходу України до низьковуглецевої, конкурентоспроможної та інтегрованої до ЄС енергетичної економіки.

В угоді йдеться про наступні напрямки:

  • відновлення електро-, теплоенергетичної та газової інфраструктури України, яка зазнала пошкоджень та встановлення магістральних автотрансформаторів;
  • зміцнення стійкості енергосистеми до перебоїв у постачанні електрики;
  • встановлення розподіленої газової генерації, наприклад, турбіни CCGT виробництва США;
  • ширше впровадження розподіленої генерації з відновлюваних та інших джерел енергії в електроенергетиці та теплоенергетиці;
  • посилення фізичного зв’язку України з європейськими газовими та електричними мережами.

Щодо захисту енергосистеми йдеться про фізичний антидроновий та антиракетний захист, кібербезпеку тощо.

Аби Україна отримала 100 млн доларів необхідно, щоб Кабмін до 30 жовтня затвердив новий статут та створив Наглядову раду ТОВ “Оператор ГТС України”. Строком до 30 листопада необхідно розпочати процедури проведення конкурсу на обрання членів Наглядової ради НАЕК “Енергоатом”, а до 31 грудня утворити ПАТ “Енергоатом”.

Крім того, до 1 квітня 2024 року Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг необхідно встановити порядок, обсяг, ступінь та періодичність подання інформації про оптову торгівлю енергоносіями, що стосуються законодавства REMIT.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.