Україна та США підписали меморандум щодо надання 522 млн доларів для зміцнення енергосистеми
Джерело: меморандум на сайті посольства США в Україні
У межах меморандуму між Україною та США нашій державі виділять 522 млн доларів на зміцнення енергосистеми, зокрема 100 млн за виконання певних умов.
Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці для забезпечення стійкості енергосистеми України передбачає відновлення критичної інфраструктури, введення розподіленої генерації, а також реформування енергетичного сектору. Ще передбачено після війни сприяння переходу України до низьковуглецевої, конкурентоспроможної та інтегрованої до ЄС енергетичної економіки.
В угоді йдеться про наступні напрямки:
- відновлення електро-, теплоенергетичної та газової інфраструктури України, яка зазнала пошкоджень та встановлення магістральних автотрансформаторів;
- зміцнення стійкості енергосистеми до перебоїв у постачанні електрики;
- встановлення розподіленої газової генерації, наприклад, турбіни CCGT виробництва США;
- ширше впровадження розподіленої генерації з відновлюваних та інших джерел енергії в електроенергетиці та теплоенергетиці;
- посилення фізичного зв’язку України з європейськими газовими та електричними мережами.
Щодо захисту енергосистеми йдеться про фізичний антидроновий та антиракетний захист, кібербезпеку тощо.
Аби Україна отримала 100 млн доларів необхідно, щоб Кабмін до 30 жовтня затвердив новий статут та створив Наглядову раду ТОВ “Оператор ГТС України”. Строком до 30 листопада необхідно розпочати процедури проведення конкурсу на обрання членів Наглядової ради НАЕК “Енергоатом”, а до 31 грудня утворити ПАТ “Енергоатом”.
Крім того, до 1 квітня 2024 року Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг необхідно встановити порядок, обсяг, ступінь та періодичність подання інформації про оптову торгівлю енергоносіями, що стосуються законодавства REMIT.
- Президент США Джо Байден погодив передачу Україні ракет великої дальності ATACMS після місяців обговорень. Вашингтон може спорядити версію ракет, озброєну касетними боєприпасами, а не однією боєголовкою.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.