Україна та США проведуть конференцію військової промисловості у Вашингтоні

Джерело: Reuters

Україна та Сполучені Штати проведуть конференцію військової промисловості у Вашингтоні 6 та 7 грудня, повідомили українські та американські офіційні особи.

Київ нарощує зусилля з виробництва власного озброєння, зокрема й на тлі занепокоєння, що постачання із Заходу можуть зменшитися. Окрім цього, Україна сподівається, що спільні підприємства з міжнародними виробниками зброї допоможуть відродити українську промисловість.

Речник Ради національної безпеки США Едрієнн Вотсон заявила, що зустріч є “частиною зусиль уряду США зі значного збільшення виробництва зброї для підтримки боротьби України за свободу та безпеку”.

Глава офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак назвав конференцію “дуже потужною подією”, у якій візьмуть участь великі гравці ОПК.

Про майбутню зустріч Зеленський раніше повідомив у своєму відеозверненні, зазначивши, що в ній візьмуть участь “усі, хто займається організацією нашої оборони”.

Зеленський заявив, що Київ і Вашингтон “активно просуваються” над спільним виробництвом озброєння. За його словами, кроки до спільного виробництва “безсумнівно зміцнять як американців, так і українців, а також наших партнерів”.

У жовтні Україна створила спільне підприємство з німецьким оборонним концерном Rheinmetall AG для обслуговування та ремонту західного озброєння. У вересні також відбувся міжнародний форум оборонної промисловості, в якому взяли участь понад 250 західних виробників.

Президент повідомив, що 17 листопада обговорював з військовими ракетну програму України.

Усі бачать, що її результати з кожним роком стають більш довгостроковими та сприятливими для України, — запевнив він.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.