Виробництво боєприпасів для БпЛА в Україні: уряд ухвалив постанову
Повідомляє пресслужба уряду
Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
Завдяки цій постанові виробники отримали сприятливі умови та нові можливості для розвитку й масштабування виробництва боєприпасів для безпілотних літальних апаратів (БпЛА).
Зокрема, виробники боєприпасів тепер:
- Мають законодавчу базу для масового виробництва в Україні.
- Повинні відповідати встановленим вимогам до боєприпасів та умовам їх виробництва.
- Зможуть випробовувати та допускати боєприпаси до експлуатації швидше.
Раніше виробництво боєприпасів було складним та обтяженим бюрократичними процедурами, що робило його малодоступним в Україні. Нові виробники майже не з’являлися на ринку через тривалість допуску боєприпасів до експлуатації, необхідність збирати документи, отримувати ліцензії та проходити перевірки.
“Ухвалена постанова скасовує ці бюрократичні процедури. А, отже, спрощує виробництво в Україні. Очікуємо, що кількість виробників зросте в рази, а ЗСУ отримуватимуть швидше і більше необхідного обладнання”, – зазначено в повідомленні.
На початку запуску проєкту “Армія дронів” всього 7 українських виробників БпЛА мали державні контракти, але зараз до експлуатації допущено ще 40 БпЛА, і ще 178 виробників перебувають у процесі проходження всіх необхідних процедур.
- Фонд Сергія Притули оголосив новий збір на комплекси БпЛА для розвідки.
- Уночі 19 липня російські окупанти здійснили чергову комбіновану повітряну атаку на Україну, випустивши понад три десятки ракет та понад три десятки ударних БпЛА. 37 ворожих цілей вдалось знищити, проте є і влучання.
Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинилися. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.
За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків — фактично з 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.
Президент України Володимир Зеленський полетить до Аргентини, аби відвідати інавгурацію свого аргентинського колеги Хав’єра Мілея.
З 4 по 7 грудня Фонд Притули зібрав 36,9 млн гривень у межах ініціативи “Рій помсти 2.0” для придбання 5 тисяч FPV-дронів. Всього необхідно зібрати 100 млн грн.
Президент США Джо Байден знову закликав Конгрес підтримати додаткове фінансування для України та заявив, що “ми не можемо дозволити Путіну перемогти”.