Україна та США визначили структуру управління Інвестиційним фондом

Джерело: Мінекономіки у коментарі Укрінформу

Україна та США погодили, що Інвестиційний фонд відбудови матиме збалансовану систему управління з рівним представництвом сторін. Тоді як критичні рішення ухвалюватимуться виключно одностайно.

До керівництва Фонду увійдуть шість менеджерів — три від українського боку і три від американського. Вони будуть входити до Керуючої ради Фонду та входитимуть до різних комітетів, — пояснили у відомстві.

Зауважується, що у структурі Фонду діятимуть чотири комітети: операційного управління та аудиторський, де представництво буде паритетним (два на два), комітет пошуку проєктів із перевагою української сторони та комітет інвестиційних рішень, де буде більшість представників зі сторони США.

Водночас критичні рішення ухвалюються Керуючою радою Фонду лише одностайно. У разі спірних питань, сторони шукатимуть компроміс.

12 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди між Україною та США стосовно спільного використання рідкісноземельних металів.

Верховна Рада ратифікувала документ на засіданні 8 травня. Законопроєкт підтримали 338 народних депутатів.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів парламентарям про основні положення угоди. Так, Інвестиційним фондом відбудови на рівних умовах управлятимуть Україна та США й усі рішення прийматимуться спільно.

Фонд — це інструмент інвестицій в Україну, а не механізм передачі активів. Усі українські природні ресурси залишаються за Україною. Фонд буде наповнюватися Сполученими Штатами та Україною в пропорції 50 на 50. З боку США це будуть грошові внески, або нова військова допомога, — наголосив глава уряду.

Також Шмигаль додав, що у перші десять років прибутки не виводитимуться з України, а реінвестуватимуться в нашу державу. Новостворена інституція гарантуватиме комерційні закупівлі продукції на умовах “бери або плати”. Окрім того, Фонд через американське агентство DFC залучатиме американські та європейські новітні технології, що своєю чергою прискорить відновлення та модернізацію України.

В угоді немає згадок про будь-які боргові зобов’язання України. Доходи Фонду не оподатковуються Сполученими Штатами та Україною. Критичні копалини, які експортуються до США, не обкладаються митами, що в нинішніх умовах дає унікальні можливості для розвитку торгівлі, — додав він, зауваживши, що документ не суперечить іншим міжнародним зобов’язанням України.

Окремо прем’єр відзначив важливість та масштабність підписаної Україною та США угоди та наголосив, що для її реалізації потрібні додаткові технічні заходи, позаяк Фонд засновується на десятки років, і його створення – це тривалий процес, що потребує аналізу та послідовних рішень.

Він запевнив, що укладена угода цілком відповідає Конституції України і не суперечить національному законодавству. Це взаємовигідні домовленості, які створюють позитивну динаміку нашої відбудови та нашого розвитку на десятиліття.

  • Державний секретар США Марко Рубіо прокоментував підписання угоди між Україною та США про надра, назвавши її важливим кроком на шляху до завершення війни.
  • Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп зреагував на підписання угоди про надра між США та Україною, яка, на його думку, “захищатиме” інвестиції та фінансову допомогу Вашингтона для Києва.
  • США та Україна 30 квітня підписали угоду про надра. Але, як зазначають у ЗМІ, реальна вартість цінності мінералів в Україні залишається невідомою.

Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.

Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

Міністерство оборони спільно з Командуванням Сил логістики ЗСУ автоматизували процес обліку та зберігання відібраного біологічного матеріалу військовослужбовців. Система почала працювати з квітня 2025 року і за планом до кінця року налічуватиме 225 000 біологічних зразків.

У Греції чоловікам заборонять мати дітей за допомогою сурогатного материнства, якщо вони неодружені або перебувають в одностатевих стосунках.