Україна та ЄС підписали безпекову угоду
Джерело: Шарль Мішель/X
У четвер, 27 червня, в Брюсселі Європейський Союз підписав з Україною угоду про гарантії безпеки.
Згідно з документом, ЄС закріплює зобов’язання допомагати Україні у сферах політики безпеки та оборони, включаючи постачання зброї, військову підготовку, співпрацю в оборонної промисловості та розмінуванні.
Президент України Володимир Зеленський, який перебуває на саміті ЄС в Брюсселі й підписав документ, назвав це важливим кроком для просування “миру та процвітання” на всьому континенті.
“Вперше ця угода закріпить зобов’язання всіх 27 держав-членів надавати Україні широку підтримку, незалежно від будь-яких внутрішніх інституційних змін”, сказав він.
Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що ця угода є “ще більш конкретним доказом непохитної рішучості ЄС підтримувати Україну на довгострокову перспективу”.
“Ці зобов’язання допоможуть Україні захистити себе, протистояти дестабілізації та стримувати майбутні акти агресії”, – написав він.
Читайте також: Гарантії безпеки: про що саме Україна підписує угоди з союзниками
Раніше стало відомо, що Європейський Союз пообіцяв довгострокову безпекову підтримку Україні, запевнивши Київ у наданні додаткового озброєння, військової підготовки та іншої допомоги на довгостроковій основі.
Речник зовнішньополітичного відомства ЄС Пітер Стано заявив, що ці зобов’язання “допоможуть Україні захистити себе в довгостроковій перспективі, стримувати акти агресії та протистояти спробам дестабілізації”.
План ЄС має на меті як заспокоїти Україну, так і “дати потужний сигнал Росії про те, що ми продовжуватимемо підтримувати (Україну)”, – додав Стано.
У 10-сторінковому проєкті, датованому 12 квітня, з яким ознайомилося агентство Reuters, перераховуються дев’ять форм допомоги у сфері безпеки та оборони, які ЄС продовжить надавати.
У січні Велика Британія стала першою країною, яка підписала з Україною безпекову угоду терміном на десять років, до цього часу Київ сподівається увійти в НАТО.
На сьогодні угоди з Києвом підписали 17 країн.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у вівторок, 25 червня, заявила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.
- 13 червня президент США Джо Байден і Президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про гарантії, спрямовану на зміцнення оборони України від російських загарбників.
- Під час зустрічі країн G7, Україна та Японія раніше підписали десятирічну угоду про гарантії безпеки.
У Державній прикордонній службі повідомляють, що на гірських ділянках кордону з Румунією вже 50-60 см снігового покриву.
Путін заявив, що Росія запустила нову балістичну ракету по Україні, тим самим загостривши напружені відносини із західними країнами.
Сухопутна частина ворожого угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580 тисяч російських військових.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.
Джерело: Bloomberg Росія заявила, що готова обговорити потенційне припинення вогню в Україні з обраним президентом…