Україна та ЄС підписали безпекову угоду

Джерело: Шарль Мішель/X
У четвер, 27 червня, в Брюсселі Європейський Союз підписав з Україною угоду про гарантії безпеки.
Згідно з документом, ЄС закріплює зобов’язання допомагати Україні у сферах політики безпеки та оборони, включаючи постачання зброї, військову підготовку, співпрацю в оборонної промисловості та розмінуванні.
Президент України Володимир Зеленський, який перебуває на саміті ЄС в Брюсселі й підписав документ, назвав це важливим кроком для просування “миру та процвітання” на всьому континенті.
“Вперше ця угода закріпить зобов’язання всіх 27 держав-членів надавати Україні широку підтримку, незалежно від будь-яких внутрішніх інституційних змін”, сказав він.
Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що ця угода є “ще більш конкретним доказом непохитної рішучості ЄС підтримувати Україну на довгострокову перспективу”.
“Ці зобов’язання допоможуть Україні захистити себе, протистояти дестабілізації та стримувати майбутні акти агресії”, – написав він.
Читайте також: Гарантії безпеки: про що саме Україна підписує угоди з союзниками
Раніше стало відомо, що Європейський Союз пообіцяв довгострокову безпекову підтримку Україні, запевнивши Київ у наданні додаткового озброєння, військової підготовки та іншої допомоги на довгостроковій основі.
Речник зовнішньополітичного відомства ЄС Пітер Стано заявив, що ці зобов’язання “допоможуть Україні захистити себе в довгостроковій перспективі, стримувати акти агресії та протистояти спробам дестабілізації”.
План ЄС має на меті як заспокоїти Україну, так і “дати потужний сигнал Росії про те, що ми продовжуватимемо підтримувати (Україну)”, – додав Стано.
У 10-сторінковому проєкті, датованому 12 квітня, з яким ознайомилося агентство Reuters, перераховуються дев’ять форм допомоги у сфері безпеки та оборони, які ЄС продовжить надавати.
У січні Велика Британія стала першою країною, яка підписала з Україною безпекову угоду терміном на десять років, до цього часу Київ сподівається увійти в НАТО.
На сьогодні угоди з Києвом підписали 17 країн.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у вівторок, 25 червня, заявила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.
- 13 червня президент США Джо Байден і Президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про гарантії, спрямовану на зміцнення оборони України від російських загарбників.
- Під час зустрічі країн G7, Україна та Японія раніше підписали десятирічну угоду про гарантії безпеки.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.