Україна та ЄС підписали безпекову угоду

Джерело: Шарль Мішель/X

У четвер, 27 червня, в Брюсселі Європейський Союз підписав з Україною угоду про гарантії безпеки.

Згідно з документом, ЄС закріплює зобов’язання допомагати Україні у сферах політики безпеки та оборони, включаючи постачання зброї, військову підготовку, співпрацю в оборонної промисловості та розмінуванні.

Президент України Володимир Зеленський, який перебуває на саміті ЄС в Брюсселі й підписав документ, назвав це важливим кроком для просування “миру та процвітання” на всьому континенті.

“Вперше ця угода закріпить зобов’язання всіх 27 держав-членів надавати Україні широку підтримку, незалежно від будь-яких внутрішніх інституційних змін”,  сказав він.

Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що ця угода є “ще більш конкретним доказом непохитної рішучості ЄС підтримувати Україну на довгострокову перспективу”.

“Ці зобов’язання допоможуть Україні захистити себе, протистояти дестабілізації та стримувати майбутні акти агресії”, – написав він.

Читайте також: Гарантії безпеки: про що саме Україна підписує угоди з союзниками

Раніше стало відомо, що Європейський Союз пообіцяв довгострокову безпекову підтримку Україні, запевнивши Київ у наданні додаткового озброєння, військової підготовки та іншої допомоги на довгостроковій основі.

Речник зовнішньополітичного відомства ЄС Пітер Стано заявив, що ці зобов’язання “допоможуть Україні захистити себе в довгостроковій перспективі, стримувати акти агресії та протистояти спробам дестабілізації”.

План ЄС має на меті як заспокоїти Україну, так і “дати потужний сигнал Росії про те, що ми продовжуватимемо підтримувати (Україну)”, – додав Стано.

У 10-сторінковому проєкті, датованому 12 квітня, з яким ознайомилося агентство Reuters, перераховуються дев’ять форм допомоги у сфері безпеки та оборони, які ЄС продовжить надавати.

У січні Велика Британія стала першою країною, яка підписала з Україною безпекову угоду терміном на десять років, до цього часу Київ сподівається увійти в НАТО.

На сьогодні угоди з Києвом підписали 17 країн.

  • Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у вівторок, 25 червня, заявила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.
  • 13 червня президент США Джо Байден і Президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про гарантії, спрямовану на зміцнення оборони України від російських загарбників.
  • Під час зустрічі країн G7, Україна та Японія раніше підписали десятирічну угоду про гарантії безпеки.

В Генштабі повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 в суботу, 29 червня. На цей час вже відбулося 117 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація залишається на Покровському напрямку.

Станом на 21:20 кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Вільнянську Запорізької області збільшилася до 23. 

Оксана Грицюк, дружина загиблого в російському полоні Олександра, розповіла як окупанти катували та знущались з її чоловіка.

Внаслідок російського удару по центру міста Вільнянськ Запорізької області кількість постраждалих збільшилась до 25, серед них діти.

Станом на 19:00 в суботу, 29 червня, противник продовжує атакувати на кількох напрямках, найактивніше –  на Покровському і Харківському. Наразі загальна кількість ворожих атак по всій лінії фронту зросла до 90.