Україна тисне на ЄС, щоб той дозволив екстрадицію військових злочинців – The Guardian

Джерело: The Guardian

Україна тисне на 10 країн-членів ЄС, щоб вони дозволили екстрадицію в країну злочинців, у тому числі підозрюваних у причетності до ПВК “Вагнер” та звинувачених у масштабній корупції.

Як розповіли у виданні, генеральний прокурор України Андрій Костін розповів міністрам юстиції ЄС, що країна розглянула питання щодо безпеки та умов утримання ув’язнених, які очікують суду під час війни.

“Він відмовився назвати країни-члени ЄС, які мають занепокоєння, але відомо, що кілька країн, включаючи Францію, Австрію та Фінляндію, нещодавно відмовилися відправити підозрюваних назад в Україну, щоб ті постали перед правосуддям”, – йдеться в матеріалі.

За словами Костіна, з початку війни українські суди видали близько 700 постанов про екстрадицію. Серед запитів є запит на засновника неонацистської операції, пов’язаної з ПВК “Вагнер”, звинуваченого в причетності до тероризму, який, як виявилося, в’їхав до Фінляндії під псевдонімом.

Костін додав, що країни можуть бути впевненими, що екстрадовані утримувані будуть перебувати в центрах на заході України, далеко від лінії фронту, і умови відповідатимуть правилам і стандартам Європейського Союзу і особливо Європейської конвенції про права людини.

“Україна запрошуватиме ті держави, які вагаються щодо екстрадиції, відвідати країну та особисто побачити, на яких умовах утримуватиметься підозрюваний”, — зауважив генпрокурор України.

Костін також поділився масштабами судових завдань на наступні роки: 123 000 інцидентів військових злочинів уже виявлено, при цьому лише 357 передано до суду. Злочини включають зґвалтування, знищення майна, пограбування та незаконне викрадення дітей.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.