Україна відновила поромне сполучення з Грузією

Джерело: Інтерфакс-Україна

Україна відновила поромне сполучення з Грузією — вперше з початку повномасштабного вторгнення здійснено два рейси з порту “Чорноморськ” до грузинського порту “Батумі”.

“Виконано два рейси 18 і 26 березня з порту “Чорноморськ” до порту “Батумі”, наступного тижня планується третій рейс”, – сказав директор з комерційної роботи та логістики АТ “Укрзалізниця” Тимофій Мураховський на нараді “Відновлення поромного сполучення Україна-Грузія в рамках ТМТМ коридору”.

Повідомляється, що проєкт реалізується за участі судноплавної компанії “Укрферрі” (Одеса) та дочірньої компанії АТ “Укрзалізниця”  UZ Cargo Poland (Варшава).

Перші рейси, здійснені в березні, проходили в режимі інформаційної тиші.

Мураховський також закликав бізнес активніше долучатися до цього напрямку.

З початку повномасштабної війни у лютому 2022 року морське сполучення між Україною та Грузією було призупинене. Хоча судноплавна компанія “Укрферрі” анонсувала відновлення маршруту “Чорноморськ – Батумі” з 9 липня 2024 року, але рейси тоді так і не розпочались.

Греція призупинила розгляд заявок на притулок для мігрантів, котрі прибувають із Північної Африки морем. Відповідне рішення уряд ухвалив на тлі різкого зростання кількості нелегальних прибуттів на острів Крит.

На Тернопільщині внаслідок зіткнення легковика з вантажівкою загинули четверо осіб. Трагедія сталася поблизу села Синява на трасі Тернопіль–Збараж–Ланівці.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії заборонила ввезення усіх видів молочної продукції від двох азербайджанських компаній – ТОВ “ALLBUY” і ТОВ “MILK PRODUCTS”.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.