Україна воює за своїх людей і за збереження держави – Порошенко в інтерв’ю Портникову

П’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” розповів про настрої українських захисників на фронті та які кроки, на його думку, здатні покращити становище ЗСУ на полі бою.

Джерело: інтерв’ю Петра Порошенка Віталію Портникову.

Нещодавно Петро Порошенко їздив на фронт, тож зміг розповісти про настрої українських захисників. Політик змушений констатувати: настрої на фронті – не оптимістичні, оскільки наступ закінчився давно, позиційна війна є невигідною та вкрай виснажливою, а сценаріїв “гарного кінця” не видно на горизонті. Разом із тим, маневрена, сучасна війна, запропонована Головнокомандувачем Валерієм Залужним, вимагає кардинальних змін з точки зору постачання зброї. Станом на зараз, на фронті не вистачає навіть снарядів.

Одначе, попри вкрай складну ситуацію, ні відчаю, ні поразкових настроїв на фронті не спостерігається. Порошенко сформулював, що вважає перемогою:

“Україна воює не тільки та не стільки за свої території – вона воює за своїх людей і за збереження держави. А також – за її членство в ЄС і НАТО”.

Він розповів про чотири кроки, необхідні для зрушень, які полегшили б роботу нашим військовим.

Перший крок політик реалізував ще в 14-15-х роках за часів своєї каденції: доручив кожному голові ОДА взяти персональну відповідальність (зокрема – бюджетну), навіть доходячи до звільнення, за розбудову фортифікаційних споруд.

“Чому російському Суровікіну на півдні України вдалося побудувати фортифікаційні споруди за три місяці, а у нас не побудовано за два роки, попри те, що проходить уже восьма нарада з цього приводу?”.

За словами політика, сучасні фортифікаційні споруди треба будувати вже, і для цього жодної допомоги від партнерів не потрібно.

Другий крок – створення мінних полів:

“Вони мають бути по 10-15 кілометрів, їх потрібно встановлювати вже, і не тільки на сході України – їх треба встановлювати уздовж лінії кордону з РФ”.

Після встановлення мінних полів уздовж кордону з Росією необхідно буде почати встановлювати їх і на кордоні з Білоруссю.

Третій крок: “Коли немає артилерії, дайте FPV-дрони. У вівторок я їду на фронт. Я везу 400 FPV-дронів – усе, що зміг знайти та купити за свої гроші. Купив би більше”.

Четверта позиція: збільшити кількість потужних засобів радіоелектронної боротьби та радіотехнічної розвідки. Петро Порошенко особисто інвестував 150 мільйонів гривень у науково-дослідні розробки засобів РЕБ, які уже блискуче пройшли випробування з боку Генштабу та Міноборони.

  • Станом на 18 грудня Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань, знищуючи особовий склад ворога та російську техніку.
  • В Україні триває 663-тя доба повномасштабного вторгнення РФ. За цей час, станом на 17 грудня, українські воїни знищили понад 347 тисяч російських солдатів.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.