Україна вперше випередила Росію за кількістю транскордонних атак дронами, – ABC News
Джерело: ABC News.
Березень 2026 року став знаковим моментом у повітряному протистоянні: вперше за чотири роки війни Україна за місяць випустила по ворожих об’єктах більше ударних дронів, ніж Росія по українських містах. Згідно з аналізом щоденних звітів, Міноборони РФ заявило про збиття 7 347 українських безпілотників, тоді як Повітряні сили України повідомили про 6 462 російські дрони, що атакували територію країни.
Попри те, що Росія все ще здатна проводити масовані поодинокі обстріли – як-от 24 березня, коли було випущено майже 1000 одиниць озброєння за добу, тож загальна тенденція свідчить про вирівнювання стратегічного паритету. Президент Володимир Зеленський підкреслив, що Україна робить ставку на власне виробництво.
“Наш виробничий потенціал лише щодо дронів та ракет наступного року сягне 35 мільярдів доларів. Незважаючи на всі труднощі, українці створюють свій національний оборонний продукт, який за певними параметрами вже перевершує багато інших у світі”.
Особливу увагу Київ приділяє знищенню російської енергетики. У березні найгучнішими стали удари по портах Усть-Луга та Приморськ на Балтиці.
“Ми не повинні обирати, чи вдаримо ми по військовому об’єкту, чи по енергетичному. Він продає нафту, бере гроші, інвестує їх у зброю. І цією зброєю він убиває українців”, – пояснив Зеленський стратегію подібних атак.
Окрім ударних дронів, Україна почала масово використовувати дрони-перехоплювачі та нові крилаті ракети, зокрема модель Flamingo з дальністю понад 1800 миль.
“Ніколи раніше в історії українська оборона не була такою далекобійною і так не відчувалася Росією. Ми повинні зробити ціну війни абсолютно неприйнятною для агресора – і ми це зробимо”, – додав президент.
Водночас активність у повітрі створює напруження на кордонах НАТО. Літаки Альянсу регулярно підіймаються в небо Польщі та Румунії через російські дрони, які періодично залітають у повітряний простір країн-сусідів.
- 6 квітня українські дрони-камікадзе вдарили по адміністративній будівлі росіян у тимчасово окупованому Старобільську, що на Луганщині.
- У ніч на 5 квітня Сили оборони України завдали ударів по низці об’єктів, які пов’язані з забезпеченням російської армії та паливної інфраструктури.
- У тимчасово окупованій Феодосії оператори 9-го батальйону “Кайрос” 414-ї окремої бригади “Птахи Мадяра” уразили РЛС зі складу комплексу С-400 — станцію, що відстежує цілі на відстані до 600 км, супроводжує до 100 об’єктів одночасно та наводить до 72 ракет.
- Сили оборони України у Брянській області РФ уразили АТ “Стрела” – підприємство з виробництва компонентів до крилатих ракет.
- У ніч на 28 березня підрозділи Сил оборони України уразили нафтопереробний завод “Ярославський” у Ярославській області РФ.
У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.
Міноборони РФ заявляє про найбільшу нічну атаку на Росію з початку повномасштабного вторгнення.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Компанія «Київстар» та Фонд «Повернись живим» завершили сьомий спільний проєкт з підтримки армії — «Нам тут жити: Місія 077». У межах ініціативи вдалося зібрати понад 77 млн грн на засоби зв’язку, які дозволяють координувати дії, швидше ухвалювати рішення та ефективніше виконувати завдання. Ініціатива реалізована за інформаційної підтримки 1+1 Media.
У ніч на 25 червня підрозділи Сил оборони України уразили низку об’єктів російських окупантів, серед яких нафтобаза, мости та радіолокаційний комплекс “Скала-М”.