Україна заблокувала зусилля РФ у спортивних органах ЮНЕСКО
Джерело: Міністерство молоді та спорту України
Україна заблокувала обрання представників РФ до Ради Фонду ЮНЕСКО з питань викорінення допінгу у спорті та на посаду віцепрезидента Міжурядового комітету ЮНЕСКО з фізичного виховання та спорту (CIGEPS).
Зокрема, на виконання розпорядження президента України №186/2023-рп представники Мінмолодьспорту та Національного антидопінгового центру за підтримки Постійного представництва України при ЮНЕСКО під час виборів до органів цієї організації, що відбулися у рамках 9-ої сесії Конференції країн-учасниць Міжнародної конвенції проти допінгу у спорті та 42-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, заблокували обрання представників Росії до Ради Фонду ЮНЕСКО з питань викорінення допінгу у спорті та на посаду віцепрезидента Міжурядового комітету ЮНЕСКО з фізичного виховання та спорту (CIGEPS).
У відомстві зазначили, що Міністерство молоді та спорту України продовжує роботу з іноземними партнерами, секретаріатами міжнародних організацій та Міністерством закордонних справ з метою недопущення представників Росії до участі у робочих органах міжнародних організацій та виключення представників РФ та РБ з міжнародного спорту.
Нагадаємо, що 15 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що Росію, вперше в історії, виключили з Виконавчої ради ЮНЕСКО.
“Уперше в історії Росію виключено з Виконавчої ради ЮНЕСКО. Епоха російського впливу закінчилася, і це правильно: російським терористам – не місце на чолі значущих міжнародних організацій. Міжнародна роль Росії лише слабшатиме”, – зазначив глава держави.
- У квітні 2022 року РФ виключили з провідного правозахисного органу ООН після того, як війська РФ вдерлися в Україну.
- 22 листопада Україну вперше обрали до складу Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – під час 24-ї сесії Генеральної асамблеї країн-учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі.
- Місія ЮНЕСКО готує звіт про наслідки ракетних ударів по всесвітній спадщині в Одесі. Надалі інформацію залучать під час зустрічі країн-учасниць Гаазької конвенції у грудні, її можуть використати як доказ у міжнародних судах.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.