Україна заперечила інформацію щодо підтримки повстанських рухів у Малі

Джерело: пресслужба МЗС

У МЗС опублікували заяву стосовно раніше розповсюдженої інформації у ЗМІ стосовно причетності України до постачань БпЛА повстанцям у Малі. У відомстві рішуче відкину ці звинувачення.

Ми також категорично заперечуємо усі звинувачення, які періодично лунають з вуст високопосадовців Республіки Малі та Республіки Нігер, у нібито причетності України до “співпраці з терористами”, “постачанні терористам озброєння та наданні їм інформації”, “підтримці Україною терористичної коаліції” тощо, – мовиться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що у вересні Україна вже надала розлоге спростування таких звинувачень та висловила жаль стосовно рішення Малі та Нігеру розірвати дипломатичні відносини з нашою державою на підставі надуманих та нічим не обґрунтованих припущень.

У цьому контексті МЗС також відкинуло усі звинувачення на адресу України у нібито причетності нашої держави до потрапляння до регіону Сахелю озброєння та військової техніки, яка постачається Україні її союзниками для протидії триваючій збройній агресії Російської Федерації.

І нагадало, що з перших місяців повномасштабного російського вторгнення саме Україна першою ініціювала запровадження розгалуженої системи моніторингу та контролю над озброєнням, яке постачається західними партнерами. Окрім міжнародних, державних та відомчих механізмів моніторингу використання західної зброї в Україні запроваджений також парламентський контроль у цій сфері.

Тож за понад два з половиною роки російського вторгнення західні партнери не виявили жодного випадку нецільового використання наданого нашій державі озброєння та військової техніки.

У контексті безпідставних звинувачень урядів Малі і Нігеру на адресу України закликаємо припинити поширення неправдивої інформації, яка повторює брехливі наративи пропаганди держави-агресора Росії, спрямовані на дискредитацію нашої держави та виправдання неспровокованої, невиправданої і незаконної війни РФ проти України. Залишаємо за собою право захищати честь, гідність та законні інтереси України усіма наявними політико-дипломатичними засобами, – додали у повідомленні.

  • У МЗС України заявили, що рішення Перехідного уряду Республіки Малі розірвати дипломатичні відносини є “недалекоглядним та поспішним”.
  • Військові правлячої в Малі хунти здійснили удар по невеликому місту під контролем повстанців-туарегів із CSP, в результаті вбивши щонайменше 21 цивільного, включаючи 11 дітей. За даними джерел видання, це була схвалена і спланована Росією операція “відплати” за знищення колони урядових військ і бійців ПВК “Вагнер” наприкінці липня.
  • У серпні міністерство закордонних справ Малі вислало пані посла Швеції Крістіні Кунель через заяву шведського міністра щодо співпраці з РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 189 бойових зіткнень. Найгарячіше сьогодні на Курахівському, Покровському та Лиманському напрямках.

Пекін веде шпигунську діяльність у безпрецедентному масштабі, мобілізуючи служби безпеки, приватні компанії та цивільне населення Китаю, щоб підірвати конкуруючі держави та підтримати економіку країни, попереджає західна розвідка.

У Центрі протидії дезінформації повідомили, що російські пропагандисти поширюють фейк про те, що у храмі ікони Божої Матері Української Православної Церкви у Вінниці нібито проводять вечірки зі світломузикою.

Національний енергорегулятор НКРЕКП опублікував офіційну заяву, в якій заперечив ймовірність зупинення сертифікації НЕК “Укренерго” як незалежного оператора системи передачі за моделлю ISO, що становить пряму загрозу для імпорту електроенергії.

Головний прокурор України Андрій Костін заявив, що отримав інформацію про те, що президент Росії Володимир Путін може відвідати саміт G20 у Бразилії наступного місяця, і закликав владу країни виконати зобов’язання перед МКС та здійснити арешт глави РФ у разі його візиту.