Україна заперечила інформацію щодо підтримки повстанських рухів у Малі

Джерело: пресслужба МЗС

У МЗС опублікували заяву стосовно раніше розповсюдженої інформації у ЗМІ стосовно причетності України до постачань БпЛА повстанцям у Малі. У відомстві рішуче відкину ці звинувачення.

Ми також категорично заперечуємо усі звинувачення, які періодично лунають з вуст високопосадовців Республіки Малі та Республіки Нігер, у нібито причетності України до “співпраці з терористами”, “постачанні терористам озброєння та наданні їм інформації”, “підтримці Україною терористичної коаліції” тощо, – мовиться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що у вересні Україна вже надала розлоге спростування таких звинувачень та висловила жаль стосовно рішення Малі та Нігеру розірвати дипломатичні відносини з нашою державою на підставі надуманих та нічим не обґрунтованих припущень.

У цьому контексті МЗС також відкинуло усі звинувачення на адресу України у нібито причетності нашої держави до потрапляння до регіону Сахелю озброєння та військової техніки, яка постачається Україні її союзниками для протидії триваючій збройній агресії Російської Федерації.

І нагадало, що з перших місяців повномасштабного російського вторгнення саме Україна першою ініціювала запровадження розгалуженої системи моніторингу та контролю над озброєнням, яке постачається західними партнерами. Окрім міжнародних, державних та відомчих механізмів моніторингу використання західної зброї в Україні запроваджений також парламентський контроль у цій сфері.

Тож за понад два з половиною роки російського вторгнення західні партнери не виявили жодного випадку нецільового використання наданого нашій державі озброєння та військової техніки.

У контексті безпідставних звинувачень урядів Малі і Нігеру на адресу України закликаємо припинити поширення неправдивої інформації, яка повторює брехливі наративи пропаганди держави-агресора Росії, спрямовані на дискредитацію нашої держави та виправдання неспровокованої, невиправданої і незаконної війни РФ проти України. Залишаємо за собою право захищати честь, гідність та законні інтереси України усіма наявними політико-дипломатичними засобами, – додали у повідомленні.

  • У МЗС України заявили, що рішення Перехідного уряду Республіки Малі розірвати дипломатичні відносини є “недалекоглядним та поспішним”.
  • Військові правлячої в Малі хунти здійснили удар по невеликому місту під контролем повстанців-туарегів із CSP, в результаті вбивши щонайменше 21 цивільного, включаючи 11 дітей. За даними джерел видання, це була схвалена і спланована Росією операція “відплати” за знищення колони урядових військ і бійців ПВК “Вагнер” наприкінці липня.
  • У серпні міністерство закордонних справ Малі вислало пані посла Швеції Крістіні Кунель через заяву шведського міністра щодо співпраці з РФ.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.