Україна запускає спільні аукціони для торгівлі електроенергією з Угорщиною і Словаччиною
Джерело: “Укренерго”
“Укренерго” запускає спільні аукціони з Угорщиною та Словаччиною за європейськими правилами.
Доступ до міждержавних інтерконекторів Україна – Словаччина та Україна – Угорщина буде розподілятися на спільних аукціонах на європейській універсальній платформі розподілу JAO (Joint Allocation Office). Це означає, що після запуску спільних аукціонів з цими країнами Україна торгуватиме електроенергією з усіма сусідніми державами ЄС за європейськими правилами.
Перші спільні аукціони з розподілу доступу до міждержавних інтерконекторів між Україною та Угорщиною відбудуться 22 лютого 2024 року на платформі JAO. Саме в цей день на JAO почнуть діяти правила добового розподілу, затверджені регуляторами обох країн.
День постачання – 23 лютого. Час та обсяг визначеної потужності буде оприлюднено напередодні.
Спільні аукціони між Україною та Словаччиною на платформі JAO відбудуться 4 березня 2024 року, з днем постачання – 6 березня. Дату аукціону визначено так само за правилами добового розподілу, затвердженими регуляторами обох країн.
Процедура спільних аукціонів передбачає, що доступ до міждержавних перетинів в експортному та імпортному напрямах розподілятимуться одночасно з Угорщиною та Словаччиною.
Нагадаємо, з 2 листопада 2023 року на платформі “Укренерго” відбуваються спільні аукціони з Румунією, а з 16 січня 2024 року на платформі JAO проводяться спільні аукціони з Польщею.
Комерційний обмін електроенергією з Угорщиною не відбувався з 2022 року. Перехід на європейські правила торгівлі електроенергією дозволив відновити цей напрям. А зі Словаччиною діяли односторонні аукціони лише за участі українських учасників ринку, таким чином на території України була можливість розподіляти лише українську частину перетину.
- У вересні Україна експортувала 111,1 тисячі МВт-год, що є рекордним обсягом електроенергії за увесь 2023 рік. Електроенергія надходила до Молдови та Словаччини.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що українські газові сховища допомагають Європі запобігти енергетичній кризі та суттєвому зростанню ціни на газ в опалювальний сезон.
- Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в Україні, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри ризики, пов’язані з війною Росії в Україні.
У Подільському районі Одеської області загинув 12-річний хлопчик, який отримав удар струмом на залізничній станції.
11 січня з прикордонної Семенівської громади Чернігівщини волонтери евакуювали 24 осіб, серед яких – діти та маломобільні особи.
На тимчасово окупованій російськими військами території Запорізької області виявлено дві ділянки забруднені мазутом з російських танкерів, які затонули в Чорному морі.
Росія продовжує транспортувати третину своїх нафти та нафтопродуктів через Фінську затоку, попри санкції ЄС. Торгівля триває, попри обмеження.
Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди за участю маршрутки та мінівена в Голосіївському районі Києва загинуло двоє осіб, дев’ять людей постраждали, серед яких двоє дітей.