Україна зекономила понад 3,3 млрд грн на закупівлі дронів – Мінцифри

Джерело: Михайло Федоров/Telegram

Завдяки новим правилам закупівлі дронів у 2024 році, держава зекономила понад 3,3 млрд грн. НАБУ повідомило, що закупівлі БпЛА в межах Армії дронів стали однією з найефективніших сфер у першому півріччі 2024 року.

“Одразу після перших контрактів на безпілотники Армії дронів ми збудували жорстку систему контролю закупівель і залучили до цього НАБУ та САП. Держспецзвʼязку надає детективам доступ до CRM-системи, де є всі контракти по дронах. Вони бачать статус по всіх закупівлях: виробників, вартість та всі деталі по контракту. НАБУ вільно може аналізувати кожну закупівлю“, – прокоментував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Для встановлення справедливих цін створили supply chain, який досліджує ціноутворення разом із детективами та журналістами.

Завдяки цьому підходу держава заощадила понад 3,3 млрд грн: на 1,8 млрд грн отримали додатково 18 413 дронів, а 1,5 млрд грн повернуто державі.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.